Star Wars Jedi: Survivor’a 1200 TL Vermeye Gerek Yok, Toplanın!

Paylaş

Star Wars Jedi: Survivor inceleme puanlarıyla şov yapmaya başladı bile fakat Türkiye’de oyuncuların büyük bir kısmının bu oyunu tam fiyatıyla alamayacağını biliyoruz. Neyse ki elimizde hala bir oyuna tam fiyatını vermeden oynayabilmemizi sağlayan bazı alternatifler var. Gelin her Türk oyuncusu gibi bir oyunu oynamaya karar vermeden önce hesabımızı yapalım.

EA Play Pro ile 149 TL’ye Star Wars Jedi: Survivor oynayabilirsiniz

Ancak kafa karışıklıklarını önlemek adına Xbox Game Pass ile birlikte gelen ya da Steam’den satın alabildiğiniz EA Play’in Pro aboneliği olmadığını söyleyelim. Zira EA Play Pro yalnızca EA Desktop (eskiden Origin) üzerinden satın alınabiliyor. Türkiye’de aylık 149,99 TL’ye bu abonelik sistemine üye olarak hemen hemen bütün Electronic Arts oyunlarına erişebiliyorsunuz. Yıllık fiyatı ise 999,99 TL olarak belirlenmiş durumda.

EA Play Pro Türkiye fiyatı
EA Play Pro Türkiye fiyatı

Komik olan tarafı ise Star Wars Jedi: Survivor Türkiye fiyatının, EA Play Pro aboneliğinin yıllık ücretinden bile daha pahalı olması. Yani yıllık olarak abonelik planına üye olduğunuz takdirde bile cebinizde yaklaşık 300 liranızın kalacağını söyleyebiliriz. Zira oyunun en ucuz sürümünün Türkiye fiyatı 1,199 TL olarak belirlenmiş durumda. Aynı zamanda yalnızca Jedi: Survivor’a değil, EA’in yüzlerce oyununun en yüksek sürümlerine de bu abonelik planı sayesinde oyunun tam fiyatından daha az bir meblağ ödeyerek bir yıl boyunca sahip olacaksınız.

Star Wars Jedi: Survivor, EA Play Pro’ya gelecek mi?

Oyunun Steam’de 1.599,00 TL olan Deluxe Edition sürümü 28 Nisan tarihi itibarıyla tüm EA Play Pro abonelerinin erişimine açılacak. Bu sürümde ana oyun ile birlikte Cal Kestis’e, BD-1’e ve DL-44 silahınıza uygulayabileceğiniz kozmetikler de yer alıyor. İçerisinde “The Galactic Hero Cosmetic Pack” ve “The New Hero Cosmetic Pack” paketlerini barındıracak sürüm ilk günden abonelerin erişimine açılacak.

Oyun fiyatlarının çıtayı çok yükseklere çıkardığı bu dönemde Türk oyuncusunun imdadına da neyse ki bu tür abonelik hizmetleri koşuyor. Electronic Arts’ın servisiyle ilgili daha fazla bilgiyi buraya tıklayarak resmi web sitesi üzerinden alabilirsiniz.

Tabii Steam yerine EA App üzerinden oynayacaksınız

Abonelik servisinden oyuna girmek istediğinizde Origin’in yerini alan yeni Electronic Arts uygulaması sizi karşılayacak. Şu anda bilinen birçok sorunu olan uygulamada yaşayabileceğiniz bazı problemleri düşünerek sizler için bir rehber de hazırladık. Eğer sorun yaşarsanız mutlaka bir göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: