Six Days in Fallujah Çıkış Tarihi Belli Oldu: Uzun Bir Aradan Sonra Oyun Hakkında İlk Bilgileri Aldık

İlk kez 2009’da duyurulan ve bazı oyuncular tarafından eleştiri yağmurunu tutulan Six Days in Fallujah çıkış tarihi nihayet belli oldu.

Six Days in Fallujah sonunda göründü

Taktiksel bir askeri nişancı oyunu olarak karşımıza çıkan Six Days in Fallujah, oldukça ilginç bir çıkış süreci geçirdi diyebiliriz. İlk kez 2009 yılında duyurulan oyun, konu bakımından oyuncuların eleştirisine maruz kalmıştı. II. Felluce muharebesini ele alan yapım, o dönemlerde eleştirilerin hedefi olduğu için yayıncı Konami geri adım atmış ve oyunu yayınlamayacağını duyurmuştu. 2011 yılında ise oyunu geliştiren ekibin iflas etmesiyle birlikte sessizliğe gömülen yapım, birçok söylentiye rağmen ilk kez 2021 yılında görücüye çıkmıştı.

Six Days in Fallujah
Six Days in Fallujah

Hakları Highwire Games tarafından satın alınan oyunun tekrar geliştirilmeye başlandığı ve büyük bir ekibin bu oyun üzerinde çalıştığı belirlendi. Ele aldığı konu bakımından tekrar eleştirilerin hedefi olan Six Days in Fallujah, Arap kökenli vatandaşların oyunda kötü bir şekilde temsil edileceğini düşünen kullanıcılar tarafından iptal edilmesi için sosyal medyada uzunca bir dönem hedef tahtası olmuştu.

Geliştirici Highwire Games’in yaptığı açıklamaya göre oyun 22 Haziran 2023 tarihinde erken erişim olarak çıkacak. Yayıncılığını Victura’nın üstlendiği oyun için çıkış tarihi dışında sistem gereksinimleri de açıklanan bir diğer bilgi oldu.

Six Days in Fallujah sistem gereksinimleri

Gerçekçi bir askeri taktik sistemi barındıracak olan Six Days in Fallujah sistem gereksinimleri de PC kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Oyunun Steam mağaza sayfası açılmış durumda ve dilerseniz buradan ulaşarak istek listesine ekleme şansınız var. Halen daha eleştirilerin hedefi olan yapımın istediği minimum ve önerilen sistem gereksinimleri şu şekilde;

MİNİMUM:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel i5 7. nesil veya AMD Ryzen 5-2600
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GTX 970 veya AMD Radeon R9 390 / AMD 580
DirectX: Sürüm 12
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 22 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: Direct-X uyumlu ses kartı

ÖNERİLEN:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 11
İşlemci: Intel i7-8700 veya AMD Ryzen 7-2700x
Bellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia RTX 2070 veya AMD RX-5700XT
DirectX: Sürüm 12
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 22 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: Direct-X uyumlu ses kartı

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: