KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

4X Strateji Severlerin Dikkatine: Sid Meier’s Civilization VII Duyuruldu ve Çıkış Tarihi Açıklandı

Paylaş

Strateji severlerin uzun süredir yolunu gözlediği Sid Meier’s Civilization 7, Summer Game Fest sırasında duyuruldu. Aynı zamanda merakla beklenen oyunun ne zaman çıkacağı da aynı duyuru sırasında açıklandı. Yayınlanan kısa fragman oyuna dair neredeyse hiçbir şey göstermese de hayranlar tarafından sevgiyle karşılandı. Gelin, Firaxis Games’in 4X strateji türüne liderlik eden serisinin yeni oyununa birlikte ilk bakışı atalım.

Sid Meier’s Civilization 7 duyuruldu ve çıkış tarihi paylaşıldı

Tartışmalı etkinlik Summer Game Fest sırasında, Firaxis Games yeni oyununu duyurdu. Ödüllü strateji oyunu serisinin yeni oyunu “dünyanın gelmiş geçmiş en büyük imparatorluğunu kurma” gücünü vereceği iddiasıyla dijital mağazalarda yerini aldı. Yayıncılığı 2K tarafından yapılan oyun, 4X strateji türünü seven oyuncular tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Yayınlanan kısa fragmanı hemen aşağıdan seyredebilirsiniz.

Toplamda 2 dakikadan daha kısa fragman, yeni oyuna dair spesifik bir şey göstermiyor. Ancak serinin imzası haline gelmiş ilkel çağlardan uzay teknolojisine kadar gidebilme kabiliyetini de gözler önüne seriyor. Kendi türünün liderliğini yapan Sid Meier’s Civilization serisinin son oyunu da hayranlar tarafından büyük ilgi ile karşılaşmıştı. Yeni oyunun yapım aşamasında olduğu geçen yılın şubat ayından beri aslında biliniyordu.

Civilization 7 ne zaman çıkacak?

Sid Meier’s Civilization 7, 2025 yılında piyasaya sürülecek. Paylaşılan kısa duyuru fragmanında sadece bu ibare yer alıyordu ve net bir çıkış tarihine yer verilmedi.

Civilization 7 çıkış tarihi
Civilization 7 çıkış tarihi de paylaşılan bilgiler arasında yerini aldı. Oyun, 2025 yılında geliyor.

Civilization 7’de Türkçe dil desteği olacak mı?

Buna ek olarak, serinin hiçbir oyununda olmadığı gibi maalesef yeni oyunda da Türkçe dil desteği bulunmayacak. Şu aşamada oyunun en azından altyazı desteği verdiği 12 dil arasında Türkçe ne yazık ki bulunmuyor.

Oyunda hangi medeniyetlerin ve liderlerin olacağı da henüz bilinmiyor ancak bu duyuru, yeni detaylar için kapıyı aralamıştır diye düşünüyoruz. Oyunun Steam’deki açıklamasına göre Ağustos 2024’te çok daha fazla detayın gün yüzüne çıkacağı bir tanıtım etkinliği düzenlenecek. Henüz etkinlik için de nokta atışı bir tarih paylaşılmadı ancak detayları sizlere en hızlı şekilde aktarmaya gayret edeceğiz.

Peki siz, seriyi daha önce oynamış mıydınız? Yeni oyun hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

1 Yorum

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: