Shishi: Timeless Prelude Steam Üzerinde Satışa Sunuldu

Paylaş

Rogue-like ve rol yapma ögelerini birleştiren, ayrıca çok tatlı grafiklere sahip olan Shishi: Timeless Prelude Steam mağazası üzerinden satışa sunuldu.

Shishi: Timeless Prelude nasıl bir oyun?

Erken erişim sürecinde çıkan Shishi: Timeless Prelude, aslen bir rol yapma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Genç bir büyücü olan Elia’nın macerasına konuk olduğumuz yapım içerisinde kutsal bir sığınağın derinliklerine inecek ve birbirinden zorlu zindan mücadeleleri ile başa çıkmaya çalışacağız. “Timeless Sanctuary” zindanında eğitimini tamamlamak isteyen Elia’yı ise daha sonrasında krallığı kurtarması gereken bir görev bekliyor olacak.

İşin ilginç tarafı ise, zindanlar boyunca farklı yaratıklar ile karşılaşıp onlarla savaşırken bir diğer yandan da farklı zaman çizelgelerinde ilerlemeye çalışacağız. Her başlangıç farklı bir zaman çizelgesinde ilerleyecek ve bu sayede çok daha farklı düşmanlar, yaratıklar ve büyüler ile karşılaşma şansımız olacak. Yani oyun içerisinde yer alan bölümler tamamen prosedürel olarak tasarlanmış durumda ve bu sebeple oynaması çok daha keyifli bir şekilde bizlere sunuluyor diyebiliriz. Shishi: Timeless Prelude içerisindeki dövüş mekaniği ise sıra tabanlı bir sisteme entegre edilmiş durumda. Öğrendiğiniz büyüleri sıra tabanlı bir oynanış sistemi içerisinde düşmanlara karşı kullanmanız gerekiyor.

Shishi: Timeless Prelude
Shishi: Timeless Prelude

31 Mayıs 2022‘de Nintendo Switch için piyasaya sürülen yapım, Steam üzerinde erken erişim sürecinde çıkmayı başardı. Serinin bir diğer oyunu olan Shishi: Ballad of the Oracle ise henüz belirli bir çıkış tarihi sunulmadan Steam mağaza sayfalarında yer almış durumda.

Shishi : Timeless Prelude sistem gereksinimleri

Tatlı görselliği ve ilgi çekici oynanışıyla adeta bir “Hidden Gem” potansiyelini barındıran Shishi: Timeless Prelude sistem gereksinimleri de oyuncular tarafından merak ediliyor. Steam mağaza sayfası üzerinden satışa sunulan yapımın minimum ve önerilen sistem gereksinimleri şu şekilde;

MİNİMUM:
İşletim Sistemi: Windows 7 veya daha üstü
İşlemci: Intel Core i3 2.00 GHz
Bellek: 4096 MB RAM
Ekran Kartı: 512MB VRAM
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 5 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:
İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i5 3.00 GHz
Bellek: 8192 MB RAM
Ekran Kartı: 1GB VRAM
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 5 GB kullanılabilir alan

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: