Roblox Robux Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

Paylaş

Roblox Robux nedir, ne işe yarar ve nasıl satın alabilirim diye düşünüyorsanız doğru adrese geldiniz. Bu yazımızda sizlere Dünya’nın en popüler oyunlarından birisi olan Roblox’un premium para biriminin ne olduğunu, ne işe yaradığını ve nasıl uygun fiyatlarla satın alabileceğinizi anlatacağız.

Bu içeriğimiz, dijital E-pin satış platformu olan KysuPin tarafından desteklenmektedir ve yazı boyunca sizlerle paylaşacağımız fiyat listesi de yine KysuPin’e aittir. Bunu da belirterek gelin detaylara geçelim.

Roblox Robux nedir ve ne işe yarar?

Roblox’un oyun içi para birimi Robux, gerçek para karşılığında satın alınabilen premium bir oyun içi para birimidir. Yani bir diğer deyişle dijital bir para birimidir. Bunu gerçek para ile satın alabildiğiniz gibi Roblox üzerinde yapacağınız oyunlardan kazanabilir veya premium üyelik sahibiyseniz aylık belirli miktarını elde edebilirsiniz.

Roblox Robux nedir ve ne işe yarar?
Roblox Robux nedir ve ne işe yarar?

Robux adındaki özel para birimiyle oyun içerisinde çeşitli kozmetikler veya farklı oyunlarda farklı avantajlar sağlayacak nesneler elde edebilirsiniz. Roblox genel olarak bir portal görevi gördüğünden, içerisindeki her oyun bu özel para birimini farklı şekilde kullanıyor. Tam olarak ne için kullanacağınız ise oynadığınız oyunda Robux karşılığında satılan nesneler ile belirleniyor.

Nasıl Robux satın alınır?

Roblox Robux satın almak için oyunun kendi ödeme sistemini kullanabilir veya daha uygun fiyatlı ürünlere göz atmak için üçüncü parti sitelere başvurabilirsiniz. Biz bu yazımızda, sizlere içeriğimizin sponsoru olan KysuPin‘den bahsedecek ve onların fiyatlandırmalarını paylaşacağız. Tabii ki Robux satın almak için nasıl bir yol izleyeceğiniz tamamen size kalmış durumda.

KysuPin üzerinden Robux satın almak için aşağıdaki adımları takip edin:

 • KysuPin’in Robux satın alma sayfasına ilerleyin.
 • Satın almak istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyin.
 • Sepetinize giderek eklediğiniz ürünleri görüntüleyin ve doğru ürünleri eklediğinizden emin olun.
 • Kuponlar kısmına “ATARİTA” kodunu girerek sepetinize %5 indirim uygulayın. 😊
 • “Alışverişi tamamla” butonuna tıklayın.
 • Ödeme bilgilerinizi doldurun.
 • Alışverişinizi tamamlayın.
Robux satın al

Bu adımlardan sonra Roblox Robux satın alma işleminiz tamamlanmış olacak. Artık oyuna girip satın aldığınız birimleri dilediğinizce kullanabilirsiniz.

KysuPin üzerinden yaptığınız alışverişler SMS veya eposta yoluyla en geç 5 dakika içerisinde tarafınıza iletilir. Size iletilen kodu, oyunda ilgili yere girerek etkinleştirebilirsiniz. Eğer hediye olarak satın aldıysanız, tarafınıza iletilen ve içerisinde kodu da bulunduran PDF dosyasını şanslı kişiye gönderebilirsiniz.

Alışverişiniz ile ilgili herhangi bir soru veya sorununuzda, KysuPin’in 7/24 aktif canlı desteğine ulaşabilir ve yaşadığınız durumu iletebilirsiniz.

Roblox Robux fiyatları

Gelin biraz da Roblox Robux fiyatlarına göz atalım. İçeriğimizdeki fiyat listesinin KysuPin’den alındığını da hatırlatalım.

 • 800 Robux = 333.25₺
 • 1200 Robux = 496.86₺
 • 1600 Robux = 654.09₺
 • 2000 Robux = 825.10₺
 • 5000 Robux = 1,635.06₺
 • 6000 Robux = 2,452.42₺
 • 8000 Robux = 3,269.77₺
 • 12.000 Robux = 4,904.83₺
 • 16.000 Robux = 6,539.55₺
Roblox Robux fiyatları
Roblox Robux fiyatları.

Oyun içerisinden Robux satın almak isterseniz dolar kuruyla satıldığını ve bankaların farklı işlem ücretleri alabileceğini de hatırlatalım.

Roblox hakkında

Roblox, içerisinde kullanıcılar tarafından geliştirilmiş binlerce oyunun bulunduğu bir oyun portalıdır. Ana platform olma görevini üstlenir ve oyuncular, buradan çeşitli türlerde sayısız oyunu indirerek oynayabilirler. Aynı zamanda Lua programlama dilini kullanarak Roblox Studio üzerinden kendi oyunlarını geliştirip yayınlamaları da mümkündür. Bu sayede Robux kazanabilir ve platformun kendi takas programı sayesinde bunu gerçek paraya dönüştürerek gelir elde edebilirler.

Roblox öyle bir seviyeye geldi ki bugün Steam’de çıkan ve çok popüler olan oyunların birer klonunu bulmak çok kolaylaştı. Yakın zamanda ses getiren Buckshot Roulette gibi oyunların hemen hemen aynıları Roblox’ta yer aldı. Hızlı bir geliştirici topluluğuna sahip olan platform, her gün milyonlarca oyuncuyu ağırlamaya devam ediyor.

Roblox

Sonuç

Sonuç olarak Roblox Robux nedir, ne işe yarar ve nasıl satın alınır gibi konularda bilmeniz gereken her şeyi paylaştık. Aynı zamanda içeriğimize sponsor olan KysuPin’in Robux fiyatları listesini de sizlere sunduk. Umuyoruz bu yazı sizler için faydalı olmuştur. Görüşlerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: