Söylenti: Respawn Entertainment’in Yeni Oyunu Titanfall Evreninde Geçecek!

Son dönemlerde çalkantılı bir süreç geçiren ve işten çıkarmalar yüzünden geliştirme aşamasında olan Star Wars FPS oyununu iptal eden Respawn Entertainment, söylentilere göre Titanfall evreninde geçen yeni bir oyun üzerinde çalışıyor.

Titanfall 3 geliyor diyebilir miyiz?

Geçtiğimiz sene Respawn Entertainment’in Başındaki isim Vince Zampella, şirket içerisinde yer alan ufak bir grup çalışanın, stüdyoda orijinal IP üretimine odaklandığını açıklamıştı. Ekibin başında ise daha önce Titanfall ve Titanfall 2 gibi oyunların yönetmeni olan Steve Fukuda‘nın olduğu söylenmişti. Giant Bomb‘dan Jeff Grubb, geliştirilmekte olan bu yapımın halen devam ettiğini ve oyunun şu an için bir “prototip” aşamasında olduğunu belirtiyor.

Söylenti: Respawn Entertainment'in Yeni Oyunu Titanfall Evreninde Geçecek!

Ancak bunun üçüncü oyun olup olmadığını bilmediğini ifade eden Grubb, yine de evrene dair yeni bir hikayenin veya halihazırda var olan bir hikayenin devamının geleceğini öne sürdü. Titanfall 2 2016 yılında çıkmış ve oyuncular tarafından çok sevilmişti. Haliyle seriye bir devam oyunu getirmek oldukça mantıklı görünüyor.

Apex Legends ile iyi bir çıkış yakalayan Respawn Entertainment’in bu evreni büyütmek istemesi anormal karşılanamaz. Her ne kadar işten çıkarmalar ve iptal edilen oyunların kurbanı olsalar bile yeni bir Titanfall yapımını piyasaya sürmek oyuncuları çok sevindirecektir.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: