Resident Evil 4 Remake Performans Analizi Sonuçları Geldi

Paylaş

Resident Evil 4 performans analizleri gelmeye başladı. Oyunun teknik anlamda nasıl çalıştığını merak ediyorsanız ve bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldıramayacağından endişeliyseniz, bu tarafa toplanın. Oyun sektörünün teknik taraftaki bazı otoriteleri oyunun performansını masaya yatırıyor.

Resident Evil 4 Remake performans konusunda fena değil: Demo sürümündeki takılmalar hala yaşanıyor

DSOGaming’den John Papadopoulos tarafından yapılan analizlerde sonuçlar genel olarak iyi. Testlerde kullandığı sistem aşağıdaki gibi:

  • İşlemci: Intel i9-9900K
  • RAM: 16 GB
  • Ekran Kartı: Nvidia RTX 4090
  • İşletim Sistemi: Windows 10 – 64bit
Resident Evil 4 performans analizi sonuçları geldi.
Resident Evil 4 Remake Performans Analizi Sonuçları Geldi

Tabi testin yapıldığı sistem son derece güçlü olsa da oyunun bu kadar güçlü sistemlerde bile tekrar eden bazı sorunlarını görmemize yardımcı oluyor. Papadopoulos’un bildirdiğine göre demo sürümündeki takılmalar, oyunda hala sürüyormuş ancak neyse ki bunlar çok sık yaşanmıyormuş. Hatta bazılarını hissetmenin bile zor olduğunu bildiriyor. Aynı zamanda Denuvo da oyunda herhangi bir performans sorununa neden olmuyor.

Bildiğiniz gibi Denuvo bazı oyunlarda oyunun korsan sürümünden daha kötü çalışmasına sebep oluyordu. Hatta Howarts Legacy korsan sürümü, orijinalinden daha hızlı çalışarak buna bir örnek teşkil etmişti.

Yukarıdaki sistem özellikleriyle oyun RTX açık, 4K çözünürlükte ve en yüksek ayarlarda 100 FPS kare hızında çalışıyor. Ancak köy bölgesine çıkıldığında ise ortalama FPS 80’lere düşüyor. Açık bir bölge olduğundan bunun da yaşanmasının normal olduğunu belirtmek lazım.

Resident Evil 4 performans sorunları içermediğinden, eğer bilgisayarınız minimum sistem gereksinimlerini karşılıyorsa oyunu oynayabileceğinizi de belirtelim. Tabi artan fiyatıyla almak mümkün olabilirse…

Resident Evil 4 Sistem Gereksinimleri (1080p / 45FPS Minimum Ayarlarda)

  • İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 / Intel Core i5-7500
  • RAM: 8 GB
  • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 560 4GB / Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4GB
  • İşletim Sistemi: Windows 10 – 64bit
Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: