Remedy, Gelecekteki Alan Wake Fikirlerine Sıcak Bakıyor

Paylaş

Alan Wake 2 ile gelen başarının ardından Remedy Entertainment tarafından oyuncuları sevindirecek haberler peş peşe geliyor. Firma, bu evreni büyütmek ve genişletmek gibi fikirlere sahip.

Alan Wake evreni sandığımızdan çok daha fazla büyüyebilir

27 Ekim 2023 tarihinde piyasaya sürülen ve hem eleştirmenlerden hem de oyunculardan övgüler almayı başaran Alan Wake 2 hakkında bazı detaylar gün yüzüne çıktı. Remedy Entertainment, uzunca bir süredir geliştirme aşamasında olan ve nihayetinde herkesin sevdiği bir yapıma dönüşen oyun hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Remedy Gelecekteki Alan Wake Fikirlerine Sıcak Bakıyor
Remedy, Gelecekteki Fikirlere Sıcak Bakıyor

Remedy Entertainment CEO’su Tero Virtala, yaptığı bazı açıklamalarda oyunun satış aşamasından da bahsetmeden geçmiyor. Çıktığı günden bu yana 1,3 milyon adet satarak şirket rekoru kıran oyun için şu açıklamaları yapıyor;

“Oyunun satışlarından memnunuz. Şimdiden geliştirme ve pazarlama masraflarının karşılandığını söyleyebiliriz. Mevcut oyunculara hizmet etmek ve yeni oyuncular çekmek adına geliştirmelerimize ve güncellemelerimize devam edeceğiz. Artık iki köklü serimiz bulunuyor. Remedy Connected Universe aracılığı ile birbirine bağlanan Alan Wake ve Control serilerini gelecekte büyütmek ve hatta genişletmek için çabalayacağız.” ifadelerine yer veriyor.

Alan Wake 2 için halihazırda geliştirilen iki farklı ek paketin varlığını biliyoruz. Bu ek paketlerden ilki, 2024’ün ilkbahar aylarında çıkmasını beklediğimiz Night Springs. Ötekisi ise henüz çıkış tarihi belli olmayan The Lakehouse isimli bir ek paket.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: