Ready or Not Sistem Gereksinimleri

Taktiksel FPS oyunları arasında en dikkat çekenlerden biri olan Ready or Not sistem gereksinimleri yazımızda oyunun donanım ihtiyaçlarına göz atıyoruz. Henüz erken erişim sürecinde olduğundan bazı problemleri olsa da oyunun performans anlamında büyük sorunları olmadığını söyleyebiliriz. Bu nedenle eğer bilgisayar donanımınız yeterince iyiyse, sorun yaşamadan oynayabileceğinizi söyleyelim. Şimdi gelin Ready or Not kaç GB ve sistem gereksinimleri neler? Birlikte göz atalım.

Ready or Not sistem gereksinimleri neler?

Gerçekçiliği ile ön plana çıkan Ready or Not sistem gereksinimleri anlamında da oyunculardan çok güçlü bilgisayar donanımları istemiyor. Öyle ki bugün çok yeni olmayan AMD’nin FX serisi işlemcileriyle bile oldukça iyi şekilde çalışıyor. Tabii her oyunda olduğu gibi bunda da en iyi performansı almak adına bilgisayarınızın karşılaması gereken bazı gereksinimler bulunuyor. Şimdi gelin onlara birlikte göz atalım.

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7, 8.1 ya da 10 (64-bit şartı var)
  • İşlemci: Intel Core i5-4430 ya da AMD FX-6300
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 960 ya da AMD Radeon R7 370
  • DirectX: Sürüm 11

Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-7600K ya da AMD Ryzen 5-1600
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 1060 ya da AMD Radeon RX 580 (En az 6GB VRAM)
  • DirectX: Sürüm 11
Ready or Not sistem gereksinimleri
Ready or Not sistem gereksinimleri

Ready or Not kaç GB?

Ready or Not, Mayıs 2023 itibarıyla depolama alanında 92 GB yer kaplayacak. En iyi performans ve kısa yükleme süreleri için SSD’ye yüklemeniz gerekiyor.

Bununla birlikte oyun erken erişimde olduğundan, bu dosya boyutunun değişmesi gibi ihtimaller de söz konusu. Öyle ki sistem gereksinimlerinde 50GB görünse de oyun sisteminizde yaklaşık 100 GB kadar yer kaplıyor ve ilerleyen süreçte artması ihtimali de mevcut. Bunun bilincinde olarak yüklemenizde fayda var.

Oyun hakkında

Oyun tamamen gerçekçiliğe odaklanan bir eşli taktiksel FPS oyunu. Takım arkadaşlarınızla birlikte haritalardaki görevleri yerine getiriyor ve hiç zaiyat vermeden görev alanını temizleyerek ayrılmaya çalışıyorsunuz. Yapay zekası acımasız sayılabilecek kadar iyi ve çatışmalar diğer oyunlarda olduğu gibi uzun uzun sürmüyor. Gerçekçiliği temel alan yapısı tıpkı gerçek hayatta da olduğu gibi hatalarınızı asla affetmiyor.

Eğer arkadaşlarınızla oynayacak stratejik yönü güçlü bir taktiksel FPS oyunu arıyorsanız, Ready or Not doğru seçim olabilir. Ready or Not, Mayıs ayında Steam’in en çok satan oyunları arasına girmeyi başarmıştı.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: