Ratchet & Clank: Rift Apart PC Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Paylaş

PlayStation’un birinci parti oyunları platforma gelmeye devam ediyor ve Ratchet & Clank: Rift Apart PC sürümü de duyuruldu. Geçtiğimiz yıllarda PlayStation 5’e özel olarak piyasaya sürülen oyun şimdi de Steam ve Epic Games Store mağazalarında PC oyuncularının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Ratchet & Clank: Rift Apart PC çıkış tarihi ve platform özellikleri de resmi şekilde duyuruldu. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Ratchet & Clank: Rift Apart PC çıkış tarihi ve özellikleri

PlayStation 5 için özel olarak ilk kez Haziran 2021’de piyasaya sürülen oyun, çıkışından iki yıldan biraz fazla süre sonra PC platformuna geliyor. Nixxes Software’in geliştirdiği PC portu için çıkış tarihi de verilmiş durumda.

PC portu ne zaman çıkacak?

Ratchet & Clank: Rift Apart PC sürümü 26 Temmuz 2023 tarihinde Steam ve Epic Games Store platformlarına çıkacak.

Peki hangi özellikler olacak?

Oyun PC platformuna ultra geniş ekran desteğiyle birlikte gelip 21:9, 32:9 ve 48:9 oranlarını destekleyecek. Aynı anda üç monitöre sahip oyuncular bütün monitörlerini kullanarak yeni oyunu PC’de oynayabilecekler.

Bununla birlikte platformun getirilerinden birisi olarak FPS sınırlaması olmayacak. Dolayısıyla konsolda olduğu gibi belirli kare hızlarında değil, sisteminiz yeterince güçlüyse istediğiniz kadar yüksek kare hızlarında oyunu deneyimleyebileceksiniz.

Ratchet & Clank Rift Apart PC sürümünde aynı zamanda ışın izlemeli yansımalar ve gölgeler de bulunacak. Özellikle kapalı alandaki ışın izlemeli gölgeler oyuna PC portuyla birlikte eklenecek.

Ratchet & Clank: Rift Apart PC çıkış tarihi ve özellikleri
Ratchet & Clank: Rift Apart PC çıkış tarihi ve özellikleri

NVIDIA DLSS 3 ve AMD FSR 2.0 desteğiyle çıkacak

Nvidia ekran kartları için DLSS 3 ve AMD tarafı için de FSR 2 teknolojilerini destekleyecek. Yani yüksek ayarlarda oynayan oyuncular için performansı artırma alternatifleri de oyunda bulunacak. Aynı zamanda Intel XeSS desteğinin de olacağını söyleyelim.

Aynı zamanda beklenildiği üzere oyun DualSense destekleyen oyunlar arasında yerini alacak. PlayStation 5 kontrolcüsünün özelliklerini oyuncular bilgisayarlarından oynarken de kullanabilecekler. Tabii ki klavye ve fare konfigürasyonları da bulunacak.

Ratchet & Clank: Rift Apart PC sürümünün Türkiye fiyatı da belli oldu

An itibarıyla ön siparişte olan yapım 599,00 TL fiyatıyla Steam ve Epic Games Store üzerinden satın alınabilir durumda.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: