Rainbow Six’in En Korkunç Sezonu Dread Factor Geliyor: Yeni Operatör, Değişiklikler ve Dahası!

Paylaş

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege için yeni sezonlar ve operatörler gelmeye devam ediyor. Oyunun 8. yılının ikinci sezonu olarak karşımıza çıkacak Rainbow Six Siege Dread Factor Opersayonu bu sefer çok farklı bir temayı ele alıyor. Yeni operatör Fenrir ve özel yeteneği ile savaş alanlarına korkunun hüküm süreceği günler yaklaşıyor. Gelin Ubisoft’un sevilen FPS oyununa dair yeni detaylara birlikte göz gezdirelim.

Rainbow Six Siege Dread Factor Operasyonu detayları

Bu sezon oyunda yapılan birkaç değişiklik ile birlikte yeni operatör Fenrir savunma tarafında yer alacak. Özel yeteneği olarak kullandığı F-NATT mayınları sayesinde düşmanlarına korku etkisi veren bir gaz yayılmasını sağlayacak. Bu gazın etkisine giren rakip oyuncular görüşlerini büyük oranda kaybedecekler. İsveçli operatör uzun süre oyuncuların ilgisini üzerine toplamayı başarabilecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz sezon oyuna eklenen Brava da aynı etkiyi yaratmıştı.

Fenrir’in mayınları 3 aşamalı şekilde karşımıza çıkacak. Etkinleştirilmemiş durumdaki mayınlar kurşun geçirmez olacak ve yalnızca bomba ya da EMP’ler ile etkisiz hale getirilebilecek. Etkinleştiğinde ise içerisindeki mekanizma çalışmaya başlayacak ve bu sayede rakip takım kurşunlarıyla cihazı yok edebilecekler. Tetiklenmiş mayınlar ise menzili boyunca çevresine korku etkisi yaratan bir gaz yayacak ve etkilenen oyuncular görüşlerinin büyük bir kısmını kaybedecekler. Yalnızca etrafındaki çok kısıtlı bir bölgeyi görebilecekler.

Fenrir’in mayınlarının herhangi bir yavaşlatma ya da hasar etkisi uygulamadığını belirtmek faydalı olacaktır.

Consulate haritasına rework yapıldı

Oyunun popüler haritalarından biri olan Consulate haritası için de yeni değişiklikler söz konusu. Ubisoft her sezon yaptığı gibi bu sezon da eski haritalarından birinde kartları yeniden dağıtmaya karar verdi. Bu tür harita güncellemeleri ve değişiklikler de oyunun rekabetçi arenada sürekli tekrara düşmesini engelliyor. Bu nedenle biz de bu tür güncellemeleri seviyor ve destekliyoruz.

Yeni sezon içerikleriyle birlikte bazı güncellemeler de yapıldı. Mesela artık oyuncular oyunun Golden Gun, Headshots Only, Team Deathmatch gibi sevilen arcade modlarına yeni bir oynatma listesi üzerinden erişebilecekler.

Hız kesmeden devam edelim, Grim operatörü de güçlendiriliyor. Artık özel yeteneği olan Kawan Hive Launcher silahını daha hızlı kuşanabilecek. Aynı zamanda iz süren arıları daha hızlı şekilde ortaya çıkıp daha büyük bir bölgeyi daha uzun süre boyunca kapsayabilecekler.

Rainbow Six Siege Dread Factor Operasyonu değişiklikleri bu şekilde. Oyuna Türk operatör eklenmesini beklerken yaşlananlara selam olsun.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: