KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Söylenti: Quake II Remastered, Quakecon 2023’te Duyurulabilir

Paylaş

Sektörde isabetli iddialarıyla bilinen bir isimden Quake II Remastered hakkında bir paylaşım yapıldı. İddiaya göre id Software’in seriye yön veren FPS oyunlarından birisi olan Quake serisi için yeni planları var. Bu yıl uzun aradan sonra ilk kez fiziksel ortamda gerçekleşecek olan Quakecon etkinliğinde klasik FPS oyununun remastered sürümünün duyurulacağı söyleniyor. Söylentiyi bu yılın başlarında ortaya çıkan bazı detaylar da destekliyor.

Quake II Remastered, Quakecon 2023’te duyurulabilir

Bu yılın başlarında Kore’de derecelendirmesi ortaya çıkan Quake II Remastered için yeni iddialar da gelmeye başladı. Sektörde isabetli iddialarıyla bilinen billbil-kun tarafından paylaşılan bir gönderiye göre grafikleri geliştirilmiş FPS oyununun Quakecon 2023’te duyurulması bekleniyor. Etkinliğin bir parçası olarak gerçekleşecek Quakecon sırasında daha fazlasını duyacağımız söyleniyor.

Quake II Remastered Ağustos ayında duyurulabilir.
Quake II Remastered Ağustos ayında duyurulabilir.

Biz her ne kadar yer tutucu olarak Remastered ismiyle ansak da billbil-kun’a göre oyun ne Remastered ne de Enhanced isimleriyle anılıyor. Oyunun duyurulması ya da çıkması ise aslında o kadar da sürpriz olmayacak. Zira 2021 yılında çıkan Quake Enhanced ile bu tür adımların atıldığını görmüştük.

Yeni duyurunun 2019’da Nvidia tarafından paylaşılan Quake II RTX sürümüyle karıştırılmaması gerektiğinin de altını çizelim. Nvidia’nın yayınladığı sürüm ışın izleme teknolojisinin avantajlarından faydalanıyordu ancak Quake II Remastered olarak andığımız oyun ile aynı değil.

Pandemiden sonra fiziksel ortamda ilk kez boy gösterecek olan Quakecon bu sene oldukça heyecanlı geçecek gibi görünüyor. Texas’ta gerçekleşecek etkinlik 10-13 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılacak.

Hemen arkasından 23 Ağustos’ta başlayacak ve Nintendo’nun bu yıl katılmayacağı Gamescom 2023 geliyor.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: