Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Prison Architect 2 Geliyor: Hem de Bu Sefer 3 Boyutlu Şekilde!

Paylaş

Paradox Interactive ve Double Eleven, sevilen yapımın devam oyunu Prison Architect 2 için duyuru fragmanını yayınladı. İlk oyunun üzerine yeni bir katman, hatta yeni bir boyut getirecek devam oyunu için yayınlanan ilk video oldukça büyük ilgi gördü. İki boyutlu yapıma derinliği her iki anlamda da ekleyerek gelecek Prison Architect 2, aynı zamanda yeni özelliklerini de tanıtıyor.

Prison Architect 2, her iki anlamda da “derinlik” getirecek

İlk oyun 2D bir yapıya sahipti ve oyuncular haritanın uzunluğu ve genişliği boyunca hareket kabiliyetine sahipti. Şimdi üçüncü bir eksen olan derinlik işin içine giriyor ve Prison Architect 2, 3D şekilde karşımıza çıkıyor. Bu derinlik oyunda sadece düzlemsel anlamda değil, oynanış tarafında da yerini alacak.

Double Eleven’ın yeni oyununda oyuncular, daha ayrıntılı ve karmaşık yerler inşa edebilecekler. Sevilen hapishane yönetimi simülatörünün devam oyununda bizleri çok daha iyi bir sandbox deneyiminin beklediği vurgulanıyor. Mahkumlar arasında bir bağlantı, ilişki sistemi de bulunacakmış. Yani mahkumlar, birbirleriyle dost ya da düşman olabilecek, kiminle takılıp kimlerle ortak olabileceklerini de seçecekler.

Double Eleven Oyun Direktörü Gareth Write, gönderilen basın bülteni ile oyunu şu şekilde ifade ediyor:

“Prison Architect 2’de ekibimiz yönetim oyununda bir sonraki seviyeyi yaratmak için yola çıktı. Daha fazla oyuncu özgürlüğü, etkili seçimler ve mahkum simülasyonu bir araya gelerek 3 boyutlu bir dünyada gelişmiş bir cezaevi yönetimi sağlıyor. Çok sevilen özellikler mahkumlarınızı yönetmenize, isyanları bastırmanıza, kaçışları önlemenize ve hapishanelerinizi paylaşmanıza yardımcı olmak için geri dönüyor, ancak şimdi platformlar arası! Ayrıca yeni bir yükseltme sistemi, yeni bir Kariyer Modu ve daha fazlası. Oyuncuların nihayet 3D olarak inşa etmek ve genişletmek için birden fazla kat ve podyum ile nasıl yaratıcı olabileceklerini görmeyi dört gözle bekliyoruz. Sonra da hapishanelerinin güvenliğini, emniyetini ve kendilerini geliştirmelerini optimize edip dengeleyecekler.”

Oyunun temel özellikleri

Tıpkı ilk oyunda olduğu gibi, Prison Architect 2 de oyunculara kendi hapishanelerini inşa etme olanağı sunacak. Ayrıca bunu, yeni yapısı ile 3D olarak daha fazla özgürlük sağlayarak sunmayı hedefliyor. Daha detaylı ve özelleştirilebilir bir yapıya sahip olacak yeni inşa sistemiyle oyuncular, hem görsel hem de stratejik olarak hapishaneleri üzerinde daha fazla söz sahibi olacaklar. Ek olarak bu sefer birkaç katlı yapılar inşa etme imkanı da bulunacak.

Prison Architect 2 ne zaman çıkacak
Oyuna ait bir ekran görüntüsü.

Hapishanenizdeki mahkumların “gelmiş geçmiş en akıllı mahkumlar” olacakları belirtiliyor. Sizden habersiz çeşitli kaçış planları yapan, birbirleriyle ilişkileri bulunan bu yapay zekalar yollarını her zamankinden daha iyi çizeceklermiş. Yani yapay zeka tarafında da büyük bir gelişmenin oyuncuları beklediğini söylemek mümkün.

Prison Architect 2’de oyuncuları daha seçime dayalı bir deneyimin bekleyeceğini de söyleyebiliriz. Oyunun Steam mağaza sayfasında da belirtildiği üzere hapishanenin kontrolü için daha derin bir oynanış tasarlanmış. Mahkumları belirlenen alan içerisinde tutabilmek için daha farklı ve stratejik bir yaklaşım sergilememiz gerekecek. İsyanlar, kaçma teşebbüsleri ve hapishane içerisindeki çete savaşları için tedbirler almazsak, yıkıcı sonuçları ile karşılaşmamız uzun sürmeyecek de diyebiliriz.

Prison Architect 2 ne zaman çıkacak?

Prison Architect 2, 26 Mart 2024’te çıkacak. Oyun PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S platformlarında an itibarıyla ön siparişe açılmış durumda. İlk etapta yalnızca Steam üzerinden fiyatlandırma yapılmış ve bu platformda da 23.99$ fiyat etiketiyle satılıyor.

Yenisi çıkana kadar ilk oyuna göz atmak isterseniz, daha önce Epic Games ücretsiz oyunları arasında yer aldığını hatırlatalım. Yani oyun, hali hazırda kütüphanenizde bulunabilir. Sizler de oyun hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: