Prince of Persia: The Lost Crown’un Ücretsiz Demosu Çıktı

Paylaş

Prince of Persia: The Lost Crown ücretsiz demosu tüm oyuncular için incelemelerin yayınlanmasıyla birlikte çıktı. Ubisoft’un 2024’e attığı ilk adım olan yeni Prens oyunu, eleştirmenlerin çoğundan yüksek puan almayı başardı. Şimdi ise, oyun çıkmadan önce deneyebilmemiz için ücretsiz bir demo yayınlanmış durumda.

Prince of Persia: The Lost Crown ücretsiz demosu erişime açıldı

Ubisoft tarafından duyurulduğu şekilde 18 Ocak’ta çıkacak Prince of Persia: The Lost Crown’un ücretsiz demosu an itibarıyla tüm oyuncular tarafından indirilebilir. Oyun çıkmadan Kaf Dağı’na seyahat edip nasıl bir deneyim sunduğunu önceden görmek isteyen oyuncular, şu andan itibaren demoyu Ubisoft Connect üzerinden indirebilirler.

Demo sürümünde karşılaşacağımız içeriklerin, hikayeyi ve tam sürümü deneyimleyecek oyuncular için özenle seçildiği belirtiliyor. Demonun temel amacı hikayeden ziyade, çekirdek oynanış elementlerini göstermek ve oyunun vadettiği deneyim hakkında fikir sahibi etmek olarak açıklanmış. Aynı zamanda, demoda karşılaşabileceğimiz içeriğin bir kısmının ana oyundan farklı olabileceğinin notu da düşülmüş.

Prince of Persia: The Lost Crown ücretsiz demosu çıktı!
Prince of Persia: The Lost Crown'un Ücretsiz Demosu Çıktı

Henüz çıkmadan adından söz ettiren ve Ubisoft’un 2024’e iddialı girişi olarak kenara not edilen PoP: The Lost Crown, eleştirmenlerden de yüksek puanlar almayı başardı. Oyunun hali hazırda OpenCritic üzerinde puan ortalaması 86 olarak belirlenmiş durumda. MetaCritic üzerinde ise Xbox Series X|S ve PlayStation 5 için puan ortalaması 86 kalırken, PC sürümü için de 84 puan olarak karşımıza çıkıyor. Bütün incelemelerde vurgulanan en önemli cümle ise oyunun türünün en iyilerinden birisi olması. Haliyle bu iddialı giriş, oyuncuların da merakını cezbetmiş durumda. Hazır ücretsiz şekilde deneyebiliyorken, fırsatı kaçırmamak gerek.

Ücretsiz demoyu nasıl oynayabiliriz?

Prince of Persia: The Lost Crown ücretsiz demo sürümü, Epic Games Store ve Ubisoft Connect üzerinden erişilebilir durumda. Aynı zamanda PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox Series X|S ve Xbox One konsolları üzerinden de demoyu indirmek mümkün. PC’de 12 GB gibi bir boyutu var. Eğer indirmeyi düşünüyor ancak bilgisayarınızın kaldırıp kaldırmayacağından endişe ediyorsanız, Prince of Persia The Lost Crown sistem gereksinimleri yazımızdan gereken donanımları inceleyebilirsiniz.

Oyun hakkında derinlemesine detayları merak ediyor ve nasıl bir yapıya sahip olduğu hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız, Prince of Persia: The Lost Crown incelememizi okumayı da unutmayın!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

2 YORUMLAR

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: