Prince of Persia Sands of the Time Remake’in Daha Yolu Çok: Ubisoft Forward’da Beklemeyin

Paylaş

Ubisoft Montréal bünyesinde geliştirilen Prince of Persia: Sands of the Time Remake için haberler hiç iyiye gitmiyor. Çalkantılı bir geliştirme sürecinin ortasında olan ve çok uzun süre önce duyurulan yapım hala oyuncuların karşısına çıkmaya hazır değil. Geliştirici ekip, yayınladıkları bir sosyal medya gönderisi ve blog yazısıyla durumu oyunculara izah ettiler. Görünen o ki bir süre daha oyuna dair bir şeyler duymayacağız.

Ubisoft Forward’dan Prince of Persia: Sands of the Time Remake beklememek lazım

Geliştirici ekip sosyal medya üzerinden paylaştığı gönderide 12 Haziran’da yapılacak Ubisoft Forward etkinliği için oyundan yana bir şey beklemememiz gerektiğini söyledi. Ubisoft Montréal bünyesinde geliştirilen yapım öyle görünüyor ki hala oyuncuların karşısına çıkmaya hazır değil. İşte yaptıkları açıklama ve sosyal medya gönderisi:

“Prince of Persia: The Sands of Time Remake yaklaşan Ubisoft Forward’da yer almayacak, ancak korkmayın: oyun yaşıyor.”

Daha geliştirme sürecinin ileri aşamalarına geçilmemiş

Resmi sitelerinden yayınladıkları blog gönderisiyle oyun hakkında merak edilenlere de yer veren geliştirici stüdyo, oyunun daha “konseptleşme” aşamasında olduğunu söylüyor.

Bu ne anlama geliyor? Hemen açıklayalım. Projeyi devralan stüdyo henüz oyuncu geri bildirimlerini dinliyor ve ekiplerini inşa ettikten sonra öncelikleri belirleyerek bir şeyler gösterebilecekleri kısma geçmeye başlayacaklar. Yani proje henüz daha geliştirmenin erken aşamalarında. İlk kez Eylül 2020’de duyurulduğunu düşünecek olursak, uzun süredir pek bir canlılık belirtisi göstermemiş gibi duruyor.

Öte yandan Ubisoft’tan gelen son haberlere göre geliştirdikleri Star Wars oyununun bu yıl içinde çıkabileceği iddia ediliyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: