Blizzard Duyurdu: Overwatch 2 Steam’e Geliyor ve Bu Daha Bir Başlangıç!

Paylaş

Overwatch 2 Steam platformunda boy göstermeye hazırlanıyor. Blizzard bugün sürpriz şekilde duyurusunu paylaştı. Şirketin sevilen oynaması ücretsiz arena-shooter FPS oyunu Steam platformunda oyuncularla buluşacak. Aynı zamanda Blizzard’ın paylaştığına göre bu henüz bir başlangıç. Türk oyuncusunun üzerine üzücü haberlerin yağdığı bu dönemde yüreklerinize bir parça su serpmek adına sizlerle bu haberi paylaşıyoruz.

Overwatch 2 Steam platformuna ne zaman gelecek?

Blizzard yaptığı duyuru ile sevilen FPS oyununun 10 Ağustos 2023’te Steam platformunda boy göstermeye başlayacağını paylaştı.

Overwatch 2 Steam platformuna geliyor!
Overwatch 2 Steam platformuna geliyor!

Bu zamana kadar sadece Blizzard’ın platformu Battle.net üzerinden oynanabilen Overwatch 2 Steam platformuna geliyor. Şirket “her yerdeki oyuncuların oyunlarımızı bulmasını ve keyfini çıkarmasını kolaylaştırmak için engelleri yıkmak istiyoruz” diyerek bu müjdeyi oyuncularla paylaştı. Ülkemizde de oyun oynama alışkanlığı Steam üzerinden kazanıldığı için diğer platformlara pek sıcak bakılmıyor. Bunu da düşünerek özellikle oyundaki Türk oyuncu sayısında ciddi bir artışın olacağını söyleyebiliriz.

Yine de bir Battle.Net hesabına sahip olmanız gerekecek

Oyunu Steam platformunda oynayabilmek için bir Battle.Net hesabı açarak Steam hesabınıza bağlamanız gerekecek. Bunu yaptıktan sonra Overwatch 2 Steam sürümünü doyasıya oynayabileceksiniz.

Ek olarak bu platform geçişini kutlamak maksadıyla Overwatch 2’ye yeni içerikler de eklenecek. Oyuna ilk PvE hikaye görevleri, iki yeni harita ile birlikte gelecek bir çekirdek PvP modu ve yeni bir kahraman eklenecek. Blizzard, bunun Steam’de oyuna ilk kez başlayacak oyuncular için harika bir fırsat olduğunu belirtiyor. Biz de aynı şeyi düşünüyoruz.

Hem de bu daha bir başlangıç olacakmış

Blizzard duyuruyu yaparken Overwatch 2 Steam sürümünün aslında “bir seçkinin parçası” olduğunu söylüyor. Yani şirket ilerleyen dönemlerinde çok sevilen diğer oyunlarını da bu platforma taşıyabilir. Blizzard’ın Diablo 4, World of Warcraft gibi çok sevilen oyunları olduğunu da göz önüne alırsak, ilerleyen vakitte bizi nelerin beklediği konusunda heyecanlanmamak için bir sebep yok.

Steam’den Gabe Newell da konuyla ilgili şöyle bir açıklama yaptı:

“Oyuncular ve geliştiriciler Overwatch 2’nin Steam’e gelmesinden faydalanacak. Oyuncular, sevilen bir oyunu Steam’in özelliklerini kullanarak oynama şansına sahip olacak ve geliştiriciler de, Steam’in Overwatch 2 için desteklediği özellikleri geliştirmemize yardımcı olan Blizzard’daki yetenekli ekiple birlikte çalışma şansına erişecekler.”

Blizzard başka oyunların da Valve’in platformunda boy göstereceğini söylese de henüz konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapılmamış. Ancak çılgınca bir sürpriz yapmazlar ise yeni çıkan Diablo 4’ün ya da senelerdir temelleri tamamen oturmuş World of Warcraft’ın Steam’e gelmesi hayli zor görünüyor.

Overwatch 2’nin Steam mağaza sayfası açılmış durumda. İsteyen oyuncular şimdiden istek listelerine ekleyip, takip ederek geliştirici duyurularından anında haberdar olabilirler. Ayrıca oyunun sistem gereksinimleri için de buradan ilgili sayfamıza gidebilirsiniz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: