Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Osmanlı’dan Esinlenen Bulmaca Oyunu: Miniatures!

Paylaş

Bulmaca ve minyatürleri birleştiren Miniatures, Steam mağazasında yerini almış durumda. Osmanlı eserlerinden ilham alarak ortaya oldukça ilgi çekici bir yapı sunan oyun, yakın zamanda piyasaya sürülecek.

Miniatures nasıl bir oyun?

Monoclelord tarafından geliştirilen bağımsız bulmaca oyunu Miniatures, kitap kurdu olarak adlandırabileceğimiz bir kızın dünyasına olan yolculuğu ele alıyor. Burada çeşitli blokları yerleştirecek, yolları ve nehirleri doğru yere koyacak ve bulmacaları çözerek bölümleri geçeceğiz. Minyatür tarzındaki illüstrasyonlarının ilgi çekiciliği yanı sıra oyuncuyu meraklandıran bazı bulmaca ögelerine de sahip kendisi.

Görselliğin yanı sıra oyunun ana temelinin ise Osmanlı devlet adamı Matrakçı Nasuh Efendi‘den esinlenildiğini belirtelim. Oyun içerisinde de Matrakçı Nasuh tarafından kaleme alınmış “Beyân-ı Menâzil-i Sefer-i Irâkeyn” kitabının geçtiği yolları ve lokasyonları tekrar oluşturarak içerisindeki çeşitli bulmacaları da çözmeye gayret edeceğiz. Oyunun Steam mağaza sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca istek listesine ekleyerek daha fazla oyuncuya ulaşmasını ve bu ilgi çekici konseptin daha fazla yayılmasını sağlayabilirsiniz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: