KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Logitech Oyun Kumandası İle Yönlendirildiği İddia Edilen Denizaltıdan Haber Alınamıyor

Paylaş

HMS Titanic gemisinin batığını araştırmak için gönderilen Titan denizaltısında bulunan 5 turistten haber alınamıyor. Denizaltı ise Logitech’in ilk kez 2010’da piyasaya sürdüğü oyun kumandası ile kontrol edildiği iddia ediliyor. Ancak OceanGate Expeditions şirketinden henüz konuyla ilgili bir onay gelmedi.

Oyun kumandası ile kontrol edildiği düşünülen denizaltı kayboldu

Bazı basın kuruluşlarından gelen raporlara göre denizaltı ile temas 18 Haziran’da kaybedildi. Suya indirildikten iki saat sonra denizaltından artık sinyal gelmemeye başladı. Bu, denizaltının zengin turistlere Titanic’ten geriye kalanları göstermek için okyanusun dibine indiği üçüncü seferde yaşandı. Kişi başı 250 bin dolar ücretle çıkılan bu seyahat yolcular için muhtemelen kabusa dönüşmüştür. Denizaltının toplamda 96 saat kullanılabilecek bir oksijen rezervi olduğu söyleniyor. Aynı zamanda yalnızca dışarıdan açılabiliyormuş. Yani kendiliğinden yüzeye çıkmaya başarsa bile kimse fark etmezse yolcular hala büyük bir tehlike altında olacak.

HMS Titanic gemisinin batığını araştırmak için gönderilen Titan denizaltısında bulunan 5 turistten haber alınamıyor. Denizaltı ise Logitech'in ilk kez 2010'da piyasaya sürdüğü oyun kumandası ile kontrol edildiği iddia ediliyor. Ancak OceanGate Expeditions şirketinden henüz konuyla ilgili bir onay gelmedi.
Logitech Oyun Kumandası İle Yönlendirildiği İddia Edilen Denizaltıdan Haber Alınamıyor

Arama kurtarma ekipleri yeni bir denizaltı gönderip Titan’ın yerini tespit edebilmek için zamanla yarış halindeler. Diğer tarafta ise insanlar denizaltının mimarisini incelemeye başlamışlar.

Denizaltının Logitech oyun kumandası ile kontrol edilip edilmediği bilinmiyor

İnternette insanlar şirketi biraz araştırmaya başlayınca 2021’de Logitech kontrolcüyü modifiye ettikleri videolarla karşılaşıp böyle düşünmeye başlasalar da şu anda kaybolan denizaltının mevcut akıbeti hakkında kesin bir bilgi yok. OceanGate Expeditions CEO’su Stockton Rush da konuyla ilgili kesin bir şey söylemiyor.

Logitech F710
Logitech F710, denizaltının kontrol edildiği söylenen oyun kumandası.

Yolcuların mevcut durumu hakkında henüz bir şey bilinmiyor. Ancak ABD Sahil Güvenlik ekibi çalışmaları sürdürürken olaya Amerikan denizaltılarının da katılacağı yönünde söylentiler var.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: