Yeni Yıla Gümbür Gümbür Giriyoruz: İşte Ocak Ayında Çıkacak Türk Oyunları!

Paylaş

Geride bıraktığımız 2023 yılı ülkemizde geliştirilen video oyunları tarafında dolu dolu geçmişti ve Ocak ayında çıkacak Türk oyunları, yeni yıl için de harika sinyaller veriyor. Sektörün sevilen isimlerinden gelen, grafikleriyle şov yapan ve Türkiye’de ilk kez denenen bazı türlere ait toplamda 3 harika oyun yeni yılın ilk ayında karşımıza çıkacak. Gelin, yeni yılın ilk ayında bizi karşılayacak oyunların detaylarını birlikte inceleyelim.

Ocak ayında çıkacak Türk oyunları iştah açıcı görünüyor

Phew Phew Games, Vawraek Technology Inc. ve SinginGiant tarafından geliştirilen üç yeni oyun Ocak ayında karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Birbirinden tamamen farklı üç türde çıkacak bu Türk oyunları uzun süredir radarımızdaydı ve bizler de bu oyunlar için en az sizler kadar heyecanlıyız.


Contain – 16 Ocak 2024

Taktiksel bir FPS oyunu olan Contain, CO-OP bir yapıya sahip olacak ve dört kişiden oluşan ekibimiz ile anomalilere karşı mücadele edeceğiz. Bugüne kadar yayınlanan videolarıyla dikkat çekmeyi başaran yapım, erken erişim oyunu olarak piyasaya sürülecek. Aynı zamanda, geliştirici ekip Türk Lirası ile satın almak isteyen oyuncular için resmî web siteleri üzerinden ön siparişi başlatmış. Ön sipariş fiyatı olarak ise 235₺ gibi bir fiyatlandırma yapılmış. Satın alan oyunculara ürün anahtarlarının oyunun çıktığı gün teslim edileceğini de belirtelim.

Contain
Contain

Anomaly Agent – 24 Ocak 2024

Phew Phew Games tarafından geliştirilen yeni aksiyon & macera oyunu Anomaly Agent da 24 Ocak’ta çıkacak. Bizim de Atarita ekibi olarak Gaming İstanbul 2023 etkinliği sırasında yerinde deneme şansına sahip olup ön incelemesini yayınladığımız oyun, Türkiye’de büyük bir ilgi ile bekleniyor. Cyberpunk temasına sahip yapımda nefis bir pixel-art sanat tarzı benimsenmiş ve akıcı oynanışıyla soğuk geçmesini beklediğimiz Ocak ayında içimizi ısıtacak gibi görünüyor. Anomaly Agent’ın henüz bir ön sipariş seçeneği yok. Ancak Phew Phew Games’te çalışan Enis Kirazoğlu’nun daha önce belirttiği üzere özel bir MENA-USD fiyatlandırmasının yapılmasını bekliyoruz.

Anomaly Agent
Anomaly Agent

The Quinfall – 30 Ocak 2024

Sürükleyici bir hikaye anlatımına sahip olacağı belirtilen ve grafikleriyle şov yapan MMORPG oyunu The Quinfall, Ocak ayında çıkacak Türk oyunları arasında yerini alıyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında geliştirilme aşamasındaki Türk oyunları içeriğimizde de yer verdiğimiz oyun, 30 Ocak’ta piyasaya sürülecek. Resmî web sitesinden görebildiğimiz üzere oyunda 10 sınıf ve her sınıfın da iki adet alt sınıfı bulunacak. Çeşitlilik anlamında şimdiden zengin göründüğünü söyleyebiliriz. MMORPG severlerin gözü bu oyunun üzerinde olsun diyor ve biz de aynı şekilde merakla çıkmasını bekliyoruz.

The Quinfall
The Quinfall

Şimdiden bu üç oyun için iştahımız kabarmış durumda ve merakla hepsinin çıkmasını bekliyoruz. Ocak ayında çıkacak Türk oyunları ile ilgili sizler de kıymetli görüşlerinizi bizler ve diğer okurlarımızla yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. Fikirlerinizi duymak için sabırsızlanıyor, geliştirici ekiplere de oyunlarında başarılar diliyoruz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: