Obsidian’ın Geliştireceği Elder Scrolls Oyunu Bethesda Tarafından Reddedilmiş

Paylaş

Obsidian Entertainment kurucu ortağı ve eski kreatif direktörü olarak yer alan ünlü yapımcı Chris Avellone, ekibin önceden geliştirdiği Fallout: New Vegas‘a benzer işlevde olmasını planladıkları Elder Scrolls spin-off’u teklifinin Bethesda kanadı tarafından reddedildiğini doğruladı.

Chris Avellone Obsidian adına Bethesda’ya pek çok ziyarette bulunmuş

Konuyla ilgili haberi X üzerinden yanıtlayan ve bu vesileyle doğrulamış olan Chris Avellone, Elder Scrolls için kendi sunduğu teklifin önceki Elder Scrolls oyunuyla bir sonraki arasına macera katmak amacıyla yapılmak istendiğini ve Obsidian Entertainment ekibinin Fallout: New Vegas ile gerçekleştirdiği işlevin aynısını yaratmayı planlayarak bu teklifi sunduğunu söyledi.

Obsidian Entertainment
Elder Scrolls teklifi reddedilmiş.

Bir zamanlar Treyarch ve Activision’ın Call of Duty’de uyguladığı sisteme benzer bir sistemi denemenin zarar vermeyeceğini düşündüğünü söyleyen Avellone, bir sonraki büyük Elder Scrolls oyununun öncesinde Bethesda ile yeni bir yapım yayınlayabilirdik dedi.

Oyunculardan gelen yorumlara da kayıtsız kalmayan yapımcı, “Fallout: New Vegas’ın çıkışındaki sorunlar sebebiyle teklifinin reddedilmesi pek de şaşırtıcı olmadı” yorumuna ise; “Evet, kötü noktalardan biri de buydu. Lansman sırasında çözmek için fazla çalışabileceğimiz pek çok sorun vardı” diyerek cevaplandırdı. Chris Avellone tarafından gerçekleştirilen açıklamanın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yiğit Bora Eyüboğlu
Yiğit Bora Eyüboğlu
Kıyamet sonrası evren hastası, oyun bağımlısı, bilim kurgu tiryakisi ve makine mühendisliği öğrencisi. Onu genellikle Death Stranding, The Last of Us ve pek çok sıra tabanlı strateji oyununu överken görebilirsiniz.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: