Nowhere Mysterious Artifacts – The Last of Us Rüzgarları Estiren Türk Oyunu!

Paylaş

Nowhere Mysterious Artifacts adındaki EFNSOFT’un geliştirdiği yapım için yeni bir fragman yayınlandı. Oyundan küçük bir kesitin gösterildiği yeni video oyunun atmosferini gözler önüne seriyor. İlk bakışta The Last of Us’a benzetebileceğimiz yapı, hayatta kalma türüyle yoğrulup ufaktan da Chernobyl tadı veriyor diyebiliriz.

Nowhere Mysterious Artifacts geliyor

Hayatta kalma türünde post apokaliptik bir dünyada yer alacak hikayesiyle karşımıza çıkacak yapım EFNSOFT tarafından geliştiriliyor. Yayınladıkları fragman ile oyunun atmosferini gözler önüne seren ekip görünen o ki iddialı bir hayatta kalma oyunuyla karşımıza çıkacak. Dilerseniz tek oyunculu, dilerseniz de 4 kişiye kadar co-op oynayabileceğiniz bu yapım aynı zamanda içerisinde korku elementleri de barındıracak.

Nowhere Mysterious Artifacts aynı zamanda crafting ve üs inşa etme gibi türün olmazsa olmazı mekanikleri de içerisinde barındıracak. Bununla birlikte keşfedilmeyi bekleyen açık dünyasında birçok gizem de çözülmeyi bekliyor. Yukarıdaki videodaki görüntüler ise oyunun alfa sürümünden doğrudan alınmış. Bu da sinematik yönü ve grafikleri güçlü bir oyunun bizi beklediğini gösteriyor diyebiliriz.

Hikayesi 1993’ün Eylül ayında geçiyor ve bir grup arkadaş, gizemli eserleri keşfetmek için bir uçak seyahatine çıkıyor. Gidenin dönemediği bu bölgeye giren uçak düşüyor ve ekibin hayatta kalmak ve kaçınılmazdan korkmamaktan başka çareleri kalmıyor.

Nowhere Mysterious Artifacts için henüz kesin bir çıkış tarihi verilmemekle birlikte oyun bu yılın ilk çeyreğinde (1 Ocak-31 Mart) çıkacağı belirtilmiş. Steam‘de hali hazırda bir sayfası mevcut ancak henüz herhangi bir fiyat bilgisi de bulunmuyor. Ancak oyunda Türkçe de dahil olmak üzere 9 farklı dilin desteklendiği gözümüze çarpıyor. Seslendirmeleri ise İngilizce dilinde olacak.

Nowhere Mysterious Artifacts

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i5
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 1070
  • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan
  • Ek Not: Şimdilik değerler aşağı yukarı olarak verilmiş. Oyunun testleri tamamlandığında sistem gereksinimleri de güncellenecek.

İlk ayını geride bıraktığımız 2023, yerli yapımların yılı oluyor diyebiliriz. Geçtiğimiz haftalarda da Pirates Journey bizi ülkemizdeki oyun geliştiricilerinin yaptığı işler bakımından umutlandırmayı başarmıştı. Sırası gelmişken her iki ekipteki geliştiricilere de kolaylıklar ve başarılar dileriz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: