Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Norland Duyuruldu: Hooded Horse’dan Yeni Bir Strateji Oyunu Geliyor

Paylaş

Manor Lords, Necesse, Against the Storm gibi strateji oyunlarıyla tanıdığımız yayıncı Hooded Horse, Norland ismindeki yeni oyununu duyurdu. Orta çağ temalı yönetim & strateji oyununu bünyesine katan yayıncı resmî duyuruyu yaparak oyuna dair detayları paylaştı. Strateji oyuncularının göz bebeklerinden birisi olan Hooded Horse’un yeni oyununa dair detayları gelin birlikte inceleyelim.

Norland: Orta çağda yeni bir şehir kurma & strateji oyunu

Bugün duyurulan Norland oyunculara kendi hikayelerini oluşturabilecekleri, Rimworld, Crusader Kings ve Caesar oyunlarından esinlenen bir yapı üzerine inşa edilmiş. Oyuncular soylu bir aileyi yöneterek farklı sınıflardan ve özelliklerden oluşan bir halkın sorumluluğunu sırtlanacak. Aile üyelerinin her birine farklı görevler verilerek, topluluğu yönetmeye çalışacağız. Bu serüven boyunca yanlış yapılan şeyler kritik sonuçlar doğurabileceği gibi halkımızı savaşlara da sürükleyebilecek.

Norland halkın yönetimini detaylı olarak ele alacağımız bir oyuna benziyor. Zira içerisinde aile üyelerinin birbirleriyle kurabilecekleri karmaşık ilişkiler *Crusader Kings hayranları şu anda tebessüm ediyor* ve halk arasındaki suçluların cezalandırılabilmesi gibi mekanikler ele alınmış. Aynı zamanda ipleri tutan oyuncu, bazı durumlarda karar vermek zorunda kalacak ve topluluğunun ne yöne gittiğini belirleme sorumluluğunu üstlenecek.

Ek olarak üretim zincirleri oluşturup nüfusu artırmak, teknoloji araştırarak muhasır medeniyetler seviyesine yükselmek gibi temel yönetim & strateji mekanikleriyle de Norland oynarken karşılaşacağız. Hooded Horse’un genel oyun kataloğuna baktığımızda, kesinlikle eğlenceli bir oyunun geldiğini söyleyebiliriz. Zira Texas merkezli yayıncı taktiksel ve stratejik oyunlar yayınlamasıyla biliniyor ve bu oyunlar, genelde belirli bir kalite çıtasının üzerinde oluyor.

Türkçe dil desteği ile geliyor

Yayıncı Hooded Horse’un Türkiye bölgesine özendiğini biliyoruz. Tıpkı yayıncılığını yaptıkları Manor Lords ve Against the Storm gibi Norland da Türkçe dil desteğine sahip olacak. Oyundaki arayüz ve altyazı metinlerinin tamamını kendi dilimizde okuyabileceğiz. Oyun toplamda 16 dili destekliyor ve bunlar arasında diğer topluluklar tarafından çok istenen Ukraynaca, Brezilya Portekizcesi, Çekçe gibi diller de bulunuyor. Hooded Horse’un lokalizasyon tarafına gösterdiği önemi takdir ediyoruz. Eğer okumadıysanız, daha önce Manor Lords hakkında yazdığımız detaylı makaleyi okumanızı da tavsiye ederiz.

Norland ekran görüntüsü.
Norland ekran görüntüsü.

Norland için henüz doğrudan bir çıkış tarihi belirtilmemiş fakat Hooded Horse’un paylaşımına göre oyun, Mayıs 2024’te erken erişim oyunu olarak Steam’de çıkacak şekilde planlanıyor. Peki oyun sizin ilginizi çekmeyi başarabildi mi? Görüşlerinizi bizlerle ve diğer kıymetli okurlarımızla yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: