KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Nintendo Switch Tüm Zamanların En Çok Satan Oyun Konsolları Sıralamasında Üçüncülüğü Kaptı

Paylaş

2017 yılından beri piyasada olan ve maalesef ülkemizde pek fazla rağbet görmeyen Nintendo Switch, artık dünyanın en çok satan oyun konsolları sıralamasında resmi olarak üçüncülük koltuğuna oturmuş durumda.

Nintendo Switch’ten zor başarı

Resmi olmayan veriler ile birlikte zaten 3. sırada olduğunu tahmin ettiğimiz Nintendo Switch, artık kesinleşmiş rakamlarla birlikte bu durumunu netleştirmiş oldu. 2023 senesinin ortalarında 125 milyon adet sattığı söylenen Switch’in açıklanan resmi satış rakamlarına göre toplamda 139,36 milyon adet sattığı açıklandı. Bu da onu dünyanın en çok satan oyun konsolları sıralamasında kesin olarak üçüncülük koltuğuna oturtuyor.

Nintendo Switch Tüm Zamanların En Çok Satan Oyun Konsolları Sıralamasında Üçüncülüğü Kaptı
Switch Tüm Zamanların En Çok Satan Oyun Konsolları Sıralamasında Üçüncülüğü Kaptı

Nintendo’nun yayınladığı satış raporlarına göre dünya çapında toplamda 139,36 milyon adet satan Nintendo Switch, sıralamada ise halen Nintendo DS ve PlayStation 2‘nin gerisinde kalıyor. Ancak global çapta daha fazla satması beklenen PlayStation 4 gibi güçlü bir cihazı ise tahtından etmiş bulunuyor. Firmanın bir diğer el konsolu olan Nintendo DS ise bugüne kadar toplamda 154,02 milyon adet satmayı başarmış durumda. Tüm zamanların en çok satan oyun konsolları listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: