Netflix Bir kez Daha Zamlandı: İşte Yeni Abonelik Fiyatları

Paylaş

Netflix, Türkiye için fiyatlandırmasını bir kez daha güncelledi. Ülkemizde en çok kullanılan abonelik servislerinde başı çeken dizi-film izleme platformu, bugün gelen fiyat güncellemesiyle birlikte bu yılki ikinci zammını yapmış oldu. Netflix’in geçtiğimiz yıllarda kur artışından sonra fiyat güncellemesi yaptığını biliyorduk ancak son aylarda kurda çok oynaklık olmaması ve ABD fiyatının da değişiklik göstermemesi kullanıcıların aklında soru işareti bıraktı.

Netflix’in yeni fiyatlandırması

Popüler dizi-film izleme platformu, en son 2024’ün Ocak ayında fiyatlarında değişikliğe gitmişti. Bu ayki fiyat değişikliğiyle birlikte de uygulamanın sadece tek bir cihaz üzerinden, SD yani 720p çözünürlük destekleyen paketi Temel plan, ayda 119,99 TL’den ayda 149,99 TL‘ye yükseltildi. Aynanda iki cihaz üzerinden, HD yani 1080p çözünürlük destekleyen paketi Standart plan, ayda 176,99 TL’den ayda 229,99 TL‘ye yükselirken, aynanda dört cihaz üzerinden, UHD yani 4K çözünürlüğü destekleyen Özel plan ise ayda 229,99 TL’den ayda 299,99 TL‘ye yükseltildi.

Netflix
Netflix Bir kez Daha Zamlandı: İşte Yeni Abonelik Fiyatları

Son olarak Yardım Merkezi’nde eski kullanıcıların endişelenmemesi gerektiği ve bu fiyatlandırmanın yeni kullanıcılar için olduğu belirtilmiş. Şirket, yeni fiyatlandırmanın halihazırdaki abone kullanıcılara aşamalı olarak geleceğini ve ödeyecekleri ücret güncellenmeden 30 gün önce e‑posta alacaklarını da eklemiş.

Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: