Söylenti: Naughty Dog ve Bend Studio Herkesten Gizli Yeni Bir Oyun Yapıyor!

Paylaş

The Last of Us oyunundan tanıdığımız Naughty Dog ile Days Gone oyunundan tanıdığımız Bend Studio, söylentilere göre beraber yeni bir IP üzerinde çalışıyor.

Naughty Dog ve Bend Studio yeni bir oyun mu yapıyor?

X platformu üzerinde ortaya atılan iddialara göre bu iki firma ortaklaşa yeni bir IP üzerinde çalışıyor. X’de @FaizShaikh7681 isimli bir kullanıcının gönderdiği görsele göre kıdemli oyun animatörü olan Adam Lawson’un LinkedIn sayfasında yeni bir detay keşfedildi. Bend Studio ve Naughty Dog’un bir süredir duyurmaya hazırlandıkları bir yapım üzerinde ortaklaşa çalıştıkları iddia ediliyor. LinkedIn profilindeki iş geçmişine bakılan Adam Lawson’un hem Naughty Dog bünyesinde hem de Bend Studio bünyesinde henüz duyurulmamış bir projede çalıştığı görülebiliyor.

Naughty Dog ve Bend Studio yeni bir oyun mu yapıyor?
Days Gone / Kaynak

Söylentiler giderek büyüyor

Ortaya atılan bu iddia sonrasında elbette kullanıcılar tarafından farklı fikirler ortaya atılmaya başlandı. Bazı oyuncular Naughty Dog’un henüz duyurulmamış yeni bir Uncharted oyunu üzerinde çalıştığını ve bunu Bend Studio ile ortaklaşa yürüttüğünü iddia ediyor. Diğer bir kesim ise Bend Studio’nun Days Gone 2 sürecinde Naughty Dog çalışanlarından yardım aldığını vurguluyor. Elimizde herhangi bir kanıt olmadığından bu söylentileri sadece bir “söylenti” olarak tanımlayabiliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Naughty Dog, The Last of Us Online projesinin tamamen iptal edildiğini açıklamıştı. Lawson’un profilinde yer alan bu çalışma geçmişi ne zamandan beri orada yer alıyor bilemiyoruz ancak ortaklaşa yürütülen bu proje The Last of Us Online ile alakalı olabilir. Şayet bu konuyla alakalı ise söylentiler başlamadan bitmiş olarak sayabiliriz.

Söylenti: Naughty Dog ve Bend Studio Herkesten Gizli Yeni Bir Oyun Yapıyor!
Syphon Filter

Ortada ise biz oyuncuların inanmayı daha çok istediği bir iddia var. O da yeni bir Syphon Filter oyunu. Bend Studio zamanında Sony ile ortaklaşa geliştirdiği ve yayınladığı Syphon Filter için uzun bir zaman sonra tekrar sahneye çıkmaya hazırlanıyor olabilir. En son 2007’de gördüğümüz Syphon Filter serisine 15 yılı aşkın süreç sonunda kavuşabilecek miyiz dersiniz? Yorumlara bekliyoruz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: