Marvel Rivals İçin Sunulan Skandal Sözleşme: NetEase’den Özür Gecikmedi

NetEase'den özür gecikmedi.

Paylaş

Marvel, 2024 yılının başlarında NetEase ve Marvel Games’in geliştirmekte olduğu Marvel Rivals oyununu kısa bir duyuru videosuyla oyunculara sunmuştu. Oyunun Marvel karakterlerinden oluşan 6’ya 6, 3. şahıs aksiyon oyunu olduğu biliniyor. Yapım Overwatch benzeri yapısıyla da dikkat çekiyor. Marvel ve NetEase oyunu duyururken, 2024’ün Mayıs ayında kapalı alfa gerçekleştireceklerini de açıklamışlardı. İşte o kapalı alfa kapıya dayandı ve oyunu oynamak için kapalı alfanın sözleşmesini okuyan içerik üreticileri hayrete düştü.

Marvel Rivals Kapalı beta sözleşmesindeki bir madde epey şaşırttı ve NetEase jet hızıyla özür diledi

NetEase hafta sonu içerik üreticilerine Marvel Rivals’ın kapalı alfasına katılmaları için davet gönderdi. Söylenenlere göre geliştirici şirket, oyunun kapalı alfasına erişebilmek için içerik üreticilerine bir sözleşme sundu ve sözleşmeyi okuyan içerik üreticileri de sözleşmedeki bazı maddeleri uygunsuz bularak sosyal medyadan NetEase’e sitem etti. Oyunun kapalı alfasına erişmek için imzalamanız gereken sözleşmede, “Oyuna olumsuz inceleme yapamayacağınız” ve “Oyunun itibarına zarar verecek söylemlerde bulunamayacağınız” gibi maddeler yer almaktaydı.

Marvel Rivals
Marvel Rivals İçin Sunulan Skandal Sözleşme: NetEase'den Özür Gecikmedi

Sosyal medyadaki tepkilerin ardından NetEase anında olaya müdahale ederek, özür diledi. Marvel Rivals Resmi X Hesabından “İçerik Üreticisi Programlarının anlaşma şartlarıyla ilgili olarak gördüğümüz endişeleri ele almak ve her şeyden önce, bu şartların yanlış iletişiminden kaynaklanan hoş olmayan deneyimler ve şüpheler için özür dilemek istiyoruz” açıklamasını yaptı.

Bu olayı ilk sızdıranlar arasında yer alan Twitch Yayıncısı “A_Seagull” mahlaslı Brandon Larned, “Birden fazla yayıncı, oyun testine erişim sağlamak için anahtar kodları istedi ve bir sözleşme imzalamaları istendi. Sözleşme, oyunu olumsuz olarak inceleme hakkınızı ortadan kaldırıyor. Birçok yayıncı sırf oynamak için okumadan imza attı. Delilik.” şeklinde X’de bir gönderi yayınladı. Ve gönderinin altında bir çok oyuncu oyunun henüz çıkmadan sansasyonel bir etki yarattığını dile getirdi.

10 Mayıs’tan beri Marvel Rivals’ın kapalı alfa testleri gerçekleştiriliyor. NetEase tarafından bir sonraki testin ne zaman gerçekleştirileceği ve testin açık mı kapalı mı olacağı bilinmiyor. Ama yaz aylarında bütün oyuncuların erişebileceği bir testin planladığı da söylentiler arasında yer alıyor. Oyun hakkındaki diğer detaylara Marvel Rivals’ın Steam sayfasından erişebilirsiniz.

Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: