Manor Lords Fiyatı: Kaç TL’lik bir Fiyatlandırma Beklemeliyiz?

Paylaş

Manor Lords kaç TL olacak, Türkiye fiyatı ne alemde diye merak eden oyuncular, hoş geldiniz! Bugün sizlerle Hooded Horse’un yayınladığı, Slavic Magic tarafından geliştirilen yeni şehir kurma ve stratejini oyununun Türkiye’deki fiyatlandırması üzerine konuşacağız. Ancak yazımıza başlamadan, şimdilik herhangi resmî bir fiyatlandırmanın yapılmadığını ve burada okuyacağınız her şeyin tahminlerden ibaret olduğunu belirtelim. Resmî bir fiyat bilgisi ortaya çıktığında da yine sizlerle paylaşacağız ancak şimdilik, elimizdeki bilgiler ışığında hareket ediyoruz.

Manor Lords fiyatı için yayıncının önceki oyunlarını inceleyebiliriz


Güncelleme (26 Nisan 16:10 TSİ): Manor Lords, 39.99$ küresel ve 19.99$’lık MENA fiyatıyla Steam platformunda yerini aldı. Bu yazının güncellendiği tarih itibarıyla %25 lansman indirimi ile ülkemizden 14.99$ karşılığında satın alınabiliyor. Epic Games Store’da ise oyunun fiyatı 999₺ olarak belirlenmiş durumda ve lansman indirimi ile 749,25₺ karşılığında alınabiliyor.


Manor Lords, Hooded Horse’un yayınladığı şehir kurma ve strateji türündeki oyunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu türü imzası haline getirmiş olan Hooded Horse, MENA bölgesi için Steam’de fiyatlandırma yapan yayıncılardan birisi. Bu nedenle yeni oyunda da ülkemizin de yer aldığı bir grup ülke için daha düşük bir fiyat göreceğiz. Bu, daha önce yayıncı şirket ile oyunun Discord sunucusu üzerinde yaptığımız konuşmalarda da doğrulanmıştı.

Manor Lords fiyatı ne kadar?
Manor Lords Fiyatı: Kaç TL'lik bir Fiyatlandırma Beklemeliyiz?

Şu anda doğrudan bir Manor Lords fiyatı söylemek güç olsa da şirketin önceki oyunlarına bakarak fikir sahibi olmak mümkün. Örneğin, geçen yılın son ayında piyasaya sürülen Against the Storm, Manor Lords ile aynı türde fakat farklı yapıya sahip bir oyun. Hooded Horse, bu oyun için 29.99$’lık bir fiyatlandırma yaparken, bu fiyatı MENA bölgesi için 14.99$ olarak belirlemiş. Yani Türkiye’nin de içinde bulunduğu MENA grubu için Steam üzerinde yaklaşık %50 daha düşük fiyattan satılıyor. Oyunun diğer birimlerdeki fiyatlarını da yukarıdaki görselden görebilirsiniz. Aynı zamanda SteamDB üzerinden de görüntüleyebilirsiniz.

Yine Hooded Horse’un yayınladığı grand strateji türündeki Old World de 39.99$’lık fiyatından MENA için 19.99$’lık bir fiyatla yarı yarıya daha uygun fiyattan satılıyor. Bu nedenle Hooded Horse’un MENA bölgesi için oyunun belirlenen ABD Doları fiyatının yarısını baz aldığını söyleyebiliriz.

Peki Manor Lords kaç TL olabilir?

Şu anda resmî bir bilgi olmamakla birlikte, Manor Lords fiyatının erken erişim sürümü için 29.99$ olarak belirleneceği söyleniyor. Hooded Horse’un MENA fiyatlandırmalarını göz önüne alacak olursak, Manor Lords kaç TL sorusunun cevabı 14.99$ olacak gibi görünüyor. Bunu da bugünün kuruyla hesapladığımızda, takriben 489 Türk Lirası‘na tekabül ediyor.

Manor Lords kaç TL
Manor Lords Fiyatı: Kaç TL'lik bir Fiyatlandırma Beklemeliyiz?

Manor Lords, Steam ile birlikte Epic Games Store mağazasında da satılacak. Hali hazırda Epic Games’in mağazasında yerel fiyatlandırma ile oyunlar TL ile satılabiliyor. Ancak yakın zamanda bu platformda da kur güncellemesi göreceğimizden, burada geliştiriciye önerilen sayı değişkenlik gösterecek. Bu nedenle kesin bir şey söylemek oldukça güç. Yine de tahmini Steam fiyatına bakarak, Epic Games Store’da da Manor Lords fiyatının 499₺ gibi bir fiyatlandırma görebileceğimizi düşünüyoruz.

Her iki platformda da oyun için tahmin ettiğimiz ücretler size pahalı geldiyse, endişelenmeyin. Zira Manor Lords, ilk günden Xbox Game Pass kütüphanesinde yer alacak oyunlardan birisi olacak. Abonelik servisine üyeyseniz, 26 Nisan’da oyun çıkar çıkmaz indirip oynayabileceksiniz. Eğer üye değilseniz de şu anda güncel fiyatı olan 159₺’ye üye olarak oyunu bir ay boyunca bu fiyattan oynayabileceksiniz.

Manor Lords fiyatı kaç TL olacak?
Manor Lords Fiyatı: Kaç TL'lik bir Fiyatlandırma Beklemeliyiz?

Manor Lords fiyatı için yaptığımız tahminlerin erken erişim sürümü için olduğunu belirtmekte fayda var. Zira birçok oyunda olduğu gibi, oyun tam sürümüne ulaştığında fiyatında artış da yaşanacaktır.

Sonuç

Sonuç olarak Manor Lords kaç TL olacak sorusunun cevabı, şimdilik 480-500TL gibi bir fiyatlandırma aralığını işaret ediyor. Tahminlerimizin ne kadar doğru olduğunu ise oyun çıktıktan sonra göreceğiz. Bunların kesin bilgiler olmadığının altını tekrar çizerek, yazımızın sonuna gelelim. Peki siz bu tahmini fiyatlandırma hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında biz ve diğer okurlarımızla paylaşmayı unutmayın. Manor Lords, 26 Nisan’da çıkacak. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

2 YORUMLAR

guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ataritalı
Ataritalı
21 Nisan 2024 14:26

50 dolarda olsa alırım bu oyunu yıllardır bekliyoruz..

Anonim
Anonim
22 Nisan 2024 01:43

game pass de var neyse ki ya

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: