Sevilen Point & Click Macera Oyunu Lost in Play Mobil Platformlara Geliyor!

Paylaş

Aile dostu yapısıyla Steam’de incelemelerinin %98 kadarı olumlu olan Lost in Play adındaki Point & Click bulmaca oyunu şimdi de mobil platformlara geliyor. Happy Juice Games ödüllü oyunlarının 12 Temmuz’da Google Play Store ve App Store üzerinde yayınlanacağını duyurdu. Sevilen oyun bu yıl DICE Oyun Ödülleri’nde “Yılın Aile Oyunu” kategorisinde ödül kazanmıştı. Steam’in yanı sıra Nintendo Switch’te de son derece olumlu incelemelere sahip Lost in Play, yayıncı Snapbreak Games’in desteğiyle mobil cihazlara da geliyor.

Lost in Play 12 Temmuz’da mobil cihazlara da geliyor

Snapbreak Games’in CEO’su Kristoffer Nählstedt konu hakkında “Bulmaca/macera alanındaki yetenekli oyun stüdyolarıyla çalışmak istiyorduk ve Happy Juice’in ödüllü oyunu Lost in Play’i mobil ve tablet cihazlar için yayınlama fırsatı şirketimiz için yeni bir dönüm noktası oldu” yorumunu yaptı.

Oyun bize büyülü, tuhaf ve nostaljik bir deneyim sunmayı hedefliyor. Gerçeküstü diyarlarda dolaşan olağanüstü yaratıklarla bağ kurmuş Toto ve Gal adlı iki kardeşin macerasını oynayacağız. Hayal dünyalarında kaybolmuş bu iki kardeş, benzersiz bulmacaları çözmek ve evlerine geri dönmek için birbirleriyle yardımlaşmak durumunda kalıyorlar. Geliştiricinin tabiriyle gençliğin kaygısız dönemlerine bir dönüş hissi yaratacak bu nostaljik oyun 12 Temmuz 2023’te Android ve iOS platformlarında yayınlanacak.

Oyunda herhangi bir metin ve diyalog olmaksızın, hikaye anlatımı görseller yoluyla yapılmış. Aynı zamanda Lost in Play; Gravity Falls, Hilda ve Over the Garden gibi TV şovlarından esinlenerek geliştirilmiş. İçerisinde 30’dan fazla benzersiz bulmaca ve mini oyun barındıran yapım önümüzdeki hafta Çarşamba günü Google Play Store ve App Store’da yayınlanacak.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: