League of Legends Sistem Gereksinimleri

Paylaş

League of Legends sistem gereksinimleri, herhangi bir kasma ya da donma sorunu olmadan LoL oynayabilmenizi sağlayacak yazılım ve donanım özellikleridir. Riot Games tarafından 27 Ekim 2009 tarihinde yayınlanan League of Legends, kısa sürede oyun tutkunlarının beğenisini toplamayı başarmıştı. Günümüzde de MOBA türünde en çok oynanan oyunlar arasında yer alan League of Legends, geniş çaplı bir kitleye ulaştı. Siz de video oyunlar tarihinin en başarılı MOBA yapımlarından biri olan LoL’ü bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız; işte League of Legends sistem gereksinimleri hakkında tüm merak edilenler!

League of Legends sistem gereksinimleri, oyuna sorunsuz bir şekilde katılabilmeniz için bilgisayarınızın karşılaması gereken gerekliliklerdir. Söz konusu sistem gereksinimlerini karşılayan bir bilgisayara sahip olmanız durumunda League of Legends deneyimini en yüksek standartta hissedebilirsiniz. Ayrıca LoL sistem gereksinimleri, temel olarak iki farklı standartta kategorize edilebilir.

league of legends sistem gereksinimleri
League of Legends

Hemen her oyunda olduğu gibi League of Legends oynayabilmeniz için bilgisayarınızın karşılaması gereken minimum sistem gereksinimleri mevcuttur. Bu sistem gereksinimleri, League of Legends’ı çalıştırabilmenizi sağlar. Bununla birlikte oyundan maksimum düzeyde verim almak istiyorsanız sizin için en uygun özellikler, önerilen sistem gereksinimleridir.

Önerilen sistem gereksinimleri, League of Legends oynarken elde edeceğiniz deneyimi çok daha güçlendirir. Bununla birlikte kasma, donma ya da benzeri türden herhangi bir sorunla karşılaşmadan LoL dünyasında eğlence dolu anlar geçirebilirsiniz.

League of Legends Minimum Sistem Gereksinimleri

League of Legends minimum sistem gereksinimleri, oyunu çalıştırabilmeniz için bilgisayarınızın sahip olması gereken en düşük özelliklerdir. Bu özellikleri karşılayan bir bilgisayarla, League of Legends’ı çalıştırmanız mümkündür. League of Legends sistem gereksinimleri kapsamında minimum sistem özellikleri şu şekildedir:

 • İşletim Sistemi: Windows 8, Windows 10 (64-bit)
 • İşlemci: AMD A6-3650 ya da Intel Core i3-530
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce 960DGT ya da AMD Radeon HD 6570
 • Depolama: 16 GB HDD
 • DirectX: Sürüm 10

League of Legends Önerilen Sistem Gereksinimleri

League of Legends sistem gereksinimleri ile oyundan maksimum düzeyde verim almak ve oyun içi deneyimi en yüksek standartta hissetmek istiyorsanız; önerilen özellikleri karşılayan bir bilgisayar tüm beklentilerinizi karşılayacaktır. League of Legends önerilen sistem gereksinimleri şu şekilde:

Donanım ve Yazılım Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-3300 ya da AMD Ryzen 3 1200
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce 560 ya da AMD Radeon HD 6950
 • Depolama: 16 GB SSD
 • DirectX: 11

League of Legends Kaç GB?

League of Legends Kaç GB, merak ediyorsanız oyunu bilgisayarınıza yükleyebilmeniz için minimum 16 GB boş alan gerekiyor.

Bilgisayarınızın depolama kısmında 16 GB kadar boş bir alan bulunmuyorsa League of Legends’ı yüklemeniz ya da çalıştırmanız mümkün değil. Bununla birlikte LoL indirmek istiyorsanız ve bilgisayarınızda yeterli düzeyde depolama alanı yoksa, daha önceden yüklediğiniz program ya da oyunları silebilirsiniz.

Ayrıca Legends of League sistem gereksinimleri de aynı oranda bilgisayarınız tarafından karşılanmalıdır. Önerilen ya da minimum sistem gereksinimlerini karşılayan bir bilgisayara sahipseniz, video oyunlar tarihinin en iyi MOBA oyunlarından League of Legends’ı gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz.

Eğer Riot Games oyunlarından Valorant’ın sistem gereksinimlerini merak ediyorsanız ilgili yazımızı da okumayı unutmayın.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: