Riot’un Beklenen League of Legends MMO Oyunu Sandığımızdan Çok Daha Geç Çıkabilir

Paylaş

İlk defa 2020 yılında duyurulan ve League of Legends evreninde bir MMO oyunu olacak projeden üzücü bilgiler geldi. Geliştirme sürecine giren yapımın tekrar başa döndüğü belirtiliyor.

League of Legends MMO oyununa neler oluyor?

Aralık 2020 tarihinde duyurulan ve o günden sonra adeta sessizliğe bürünen League of Legends MMO oyunu hakkında üzücü bilgiler geldi. Stüdyonun kurucu ortaklarından birisi olan Marc Merrill‘in X platformunda paylaştığı gönderiye göre proje en başa dönmüş durumda. Yani tüm süreç resetlendi ve her şeye en baştan başlanacakmış.

“Uzun süre düşündükten ve tartıştıktan sonra bir süre önce projenin gidişatını yeniden belirlemeye karar verdik. Hiç kolay bir karar değildi ancak çok gerekliydi. Herkesin daha önce oynadığı bir MMO oyununa benzemesini istemiyoruz. Runeterra’nın potansiyelinin hakkını vermek ve dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların inanılmaz yüksek beklentilerini karşılamak adına yeni bireyler yapmamız gerekiyor.” diyen Marc Merrill, oyunun geliştirme sürecinin devam ettiğini ve herhangi bir iptal durumu olmadığının da altını çiziyor.

Peki bu MMO oyununu ne zaman görebiliriz?

İlk duyurulduğu 2020 tarihinden bu yana geçen süreçte oyunun neredeyse bitmeye yakın olması gerekiyordu. Ancak stüdyonun ortaklarından olan Marc Merrill’in açıklamalarına göre projeye en baştan başlanıyor ve bu süreç sandığımızdan çok daha uzun sürebilir. Neticede daha önce yapılan tüm taslaklar ve projeler rafa kaldırılacak veya değiştirilecek. Bu da bizlere oyunun geliştirme sürecinin oldukça uzayacağını gösteriyor.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: