Eski LA Noire Geliştiricilerinden 1940’larda Geçen Yeni Bir Oyun Geliyor Olabilir

Paylaş

Sosyal medya üzerinde bir müzisyenin yaptığı paylaşım ile ortaya çıkan bilgilere göre, eski LA Noire geliştiricilerinden yeni bir proje geliyor. Müzisyen ve Besteci Freyja Garbett, paylaştığı bir videoda oyunu farkında olmadan sızdırmış gibi görünüyor. Aynı zamanda geçmişten bazı atıflar da yeni projeye işaret ediyor.

L.A. Noire geliştiricilerinden 1940’larda geçen bir oyun duyurusu görebiliriz

Müzisyen ve Besteci Freyja Garbett, Instagram üzerinde paylaştığı bir video ile yeni oyunu açığa çıkarmış gibi görünüyor. Bir stüdyoda kayıt görüntülerinden oluşan videonun açıklamasında Garbett, oyuna dair ilk detayları paylaştı. Psikolojik gerilim oyunu olacak ve Los Angeles’ta geçecek bir oyundan bahsetti. Aynı zamanda projenin ismini de açığa çıkardı.

Garbett yazdığı açıklamada “LA Noire’ın yaratıcılarından, 1940’larda Los Angeles’ta geçen ve akıl sağlığınızı sorgulamanıza neden olacak bir psikolojik gerilim olan Sowden House geliyor” ifadelerine yer verdi. Sowden House’un henüz oyunun final ismi mi yoksa proje çalışma ismi mi olduğu ise bilinmiyor.

LA Noire
L.A. Noire oyunundan bir görüntü.

İsim gerçek bir olaydan esinlenerek belirlenmiş. Sowden House, Los Angeles’taki bir cinayet vakası olan “Kara Yıldız Çiçeği” veya İngilizce ismiyle “Black Dahlia”da baş şüpheli olarak bilinen Dr George Hodel’in evi olarak geçiyor. Elizabeth Short adındaki bir kadın, California’da vahşice katledilmişti. Bu olay ise 15 Ocak 1947’de yaşanmıştı.

L.A. Noire’ın geliştirici stüdyosu Team Bondi, oyunun lansmanından sonra kapatılmış ve eski çalışanlar, Video Games Deluxe adında yeni bir stüdyo kurmuştu. Bu stüdyo ise daha sonra L.A. Noire: The V.R. Case Files üzerinde çalışmıştı. Ardından da yeni bir oyun üzerinde çalıştıklarını ve işe alım için açık pozisyonlarının olduğunu belirten bir LinkedIn paylaşımı yapmışlardı. Sydney merkezli stüdyo, Rockstar Games için çalışıyor ve paylaşımda da şu ifadelere yer vermişlerdi:

“Eleştirmenlerden tam not alan LA Noire: The V.R. Case Files’ı tamamladıktan sonra şimdi Rockstar için sanal gerçeklikte AAA bir açık dünya oyunu olan yeni bir projeye hazırlanıyoruz. 2020, Sidney’de Rockstar için özel olarak çalışmamızın 7. yılı ve bu çığır açan projeyi üstlenmekten heyecan duyuyoruz”

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: