Evet, Kurtlar Vadisi’nin Artık Bir Steam Mağaza Sayfası Var…

Paylaş

Yanlış duymadınız, Kurtlar Vadisi Steam’de yerini almış durumda. Hem de geliştiricisi ve yayıncısı platform sahibi Valve olarak görünüyor. Aksiyon, MMO ve yarış türünde bir oyun olarak görünen Kurtlar Vadisi’nin bir çıkış tarihi bile var. Şaka gibi fakat oyun önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek. Siz yine de avcunuzda biraz tuzla gelin çünkü olayın arka plan hikayesi bambaşka.

Kurtlar Vadisi Steam’de, hem de Valve adı altında (!)

Şöyle düşününce 1 Nisan’ın da geçmiş olduğunu fark ediyoruz ve Valve böyle şakalar yapan bir şirket de değil. MMO bir yarış oyunu olarak çıkacak Kurtlar Vadisi Steam platformunda bir mağaza sayfasına sahip. Bir yaşımıza daha girdik diyebiliriz. Ekran görüntüleri kısmında diziden alınan görseller de bulunuyor. Bu enteresan olay ilk kez Twitter’da Görkem Yavuz tarafından tespit edildi.

Ek olarak Türkçe ile birlikte 29 dilde altyazı, dublaj ve arayüz desteği de bulunacakmış. Mağaza sayfasının açıklama kısmına da uzun uzun dizinin hikayesini yazmışlar. Öyle ki sistem gereksinimleri bile eklenmiş ve oraya “ömrünüzün birkaç yılı” diye bir madde de eklesek yerinde olacaktır.

Neyse, şimdi geyiği bir kenara bırakalım

SteamDB üzerinden kontrol ettiğimizde oyunun aslında Racer adıyla yüklendiğini görüyoruz. Hatta geliştirici ve yayıncı ismi de başta Valve olarak girilmemiş. Oyun ilk adıyla, ekran görüntüsüyle ve muhtemelen yüklediği bir geliştirme buildi ile Steam’den bir şekilde onay aldıktan sonra yükleyen kişi hepsini değiştirmiş. Ardından mağaza sayfasındaki tüm görüntüleri de Kurtlar Vadisi dizisinden görüntülerle değiştirmiş.

Kurtlar Vadisi Steam'in KV olmadan önceki ekran görüntüsü.
Kurtlar Vadisi Steam’in KV olmadan önceki ekran görüntüsü.

Steam’in inceleme ekibinden geçmiş olmasının sebebi ise aslında ilk ismin, açıklamanın ve görsellerin çok ciddi şekilde girilmiş olması. Muhtemelen az buçuk çalışan bir yarış oyunu şablonunu da ekleyip onayı almış. Tabi yüklediği ekran görüntüsüne bakarsak Unreal Engine 5’in teknik demosunun üzerine Unreal’in mağazasında ücretsiz olarak dağıtılan bir araba modeli koyup görseli aldığını da fark edebiliriz. Yakın zamanda tarih olması işten bile değil.

Aynı zamanda aynı şahıs GTA 6, Counter-Strike 2 ve Assassin’s Creed Mirage gibi oyunlar için de sahte mağaza sayfaları açmış. Ayrıca AC Mirage şu anda satışta. Sakın ola almayın!

Kişinin bunu neden yaptığı bilinmiyor fakat yakında başı biraz ağrıyabilir. Siz yine de gerçek Türk oyunlarından haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: