Kahraman Olmaktan Bıkanlara: Kötü Adam Olarak Oynadığımız Oyunlar!

Paylaş

Her zaman başrolde kahramanların olduğu, iyilerin kazandığı bir klasik hikâye düzeninden sıkılmış olabilirsiniz. Nihayetinde insan bazen farklı gidişatlar da görmek istiyor. Tükettiğimiz içeriklerde biraz daha normalden bağımsız, farklı içeriklere meyilli olduğumuzu da göz önünde bulunduracak olursak sizce de kötü adamların başrolde olduğu ve iyilerin kaybettiği oyunlara yelken açmanın tam sırası değil mi? Hadi, gelin, sizin için hazırladığımız listeye birlikte bakalım.

Başrolünde Kötü Adamın Olduğu Video Oyunları

Kötü adam olarak oynadığımız oyunlar
Kötü adam olarak oynadığımız oyunlar

Destroy All Humans!

İnsanlardan çok mu sıkıldınız, onları yok mu etmek istiyorsunuz? Bu oyun tam da size göre! Uzaylı olarak Dünya’da türlü türlü olaylar çıkartarak keyfinizce insanları yok ettiğiniz bu oyuna bir şans verin.

Destroy All Humans!
Destroy All Humans!

Dungeons

Dungeons
Dungeons

Kahraman olarak zindanları gezip kurcalamaktan sıkıldınız mı? O gezindiğiniz zindanları yapma fırsatınız olsa nasıl olurdu, hiç düşündünüz mü? Kahramanların ilerlemesini engelleyecek tuzaklar kurmak, önlerine yaratıklar çıkartmak ve onlara türlü türlü zorluklar oluşturmaktan keyif alacağınızı düşünüyorsanız bu oyun serisi tam size göre.


Evil Genius

Dünyayı yönetmek güzel bir fikir, peki ya her şey kötü birisi tarafından yönetilse nasıl olurdu? Aklınıza gelip gelebilecek her türlü kötülüklerle yaşamı domine etmek güzel bir fikir gibi geliyorsa bu seriye bir bakın deriz.

Evil Genius
Evil Genius

Lucius

Lucius
Lucius

Çocuklar masumdur, saftır, iyi kalplidir… Peki ya hepsi gerçekten öyle midir? Bu kanlı, lanetli yolculukta fikrinizin nasıl değişeceğine gelin bir de birlikte bakalım.


Maneater

Sudaki korkunç bir canlıdan bahsettiğimizde köpek balığı ilk aklımıza gelenlerden oluyor, hatta kendisi çoğu kişinin özellikle okyanuslardaki korkulu rüyasıdır. Bir şansınız olsaydı ve onlardan korkan değil de o kâbusları süsleyen kişinin ta kendisi olsaydık, sizce nasıl olurdu? Sulardaki en yırtıcı, büyük canlı olmak üzere savaş verdiğimiz, gelişmeli bu oyuna bir şans verin ama bizden demesi, talassofobiniz varsa tetikleyebilir.

Maneater
Maneater

Ravenous Devils

Ravenous Devils
Ravenous Devils

Eski dönemde tatlı bir çift: Birisi pastane işletiyor, birisiyse terzi… Peki her şey gerçekten de gözüktüğü gibi mi, yoksa bu tatlı çiftin ardında büyük bir sır yatıyor olabilir mi? Sweeney Todd’dan esinlenmiş, gotik temalı bu oyun ilginizi çektiyse bir bakın deriz.


Underhero

Kahraman öldüğünde yerine kim geçecek; yine bir kahraman, öyle değil mi? Ya bu sefer onun yerini kötülerden birisi devralırsa nasıl olur? Bu daha çok tatlı yapıya sahip, piksel, platform macera oyununa bir şans verebilirsiniz.

Underhero
Underhero

Undertale

Undertale
Undertale

Oldukça tatlı, piksel grafiklere sahip bir oyun… Sizce çok da masum mudur? Dilediğinizce katliam yaratabileceğinizi söylesek mesela? İlginizi çekti mi? Çektiyse, tabii adını daha önce duymadıysanız, mutlaka bu maceraya atılın.


Bad End Theater

Ne olursa olsun daima kötü sona çıkan senaryolara sahip bir tiyatro düşünün. Sizce değiştirmek sizin elinizde midir, yoksa sebebi zaten siz misinizdir? İlginizi çektiyse tiyatroya hoş geldiniz.

Bad End Theater
Bad End Theater

Plague Inc.

Plague Inc.
Plague Inc.

İnsanoğlunun sonunu getirmenin türlü yolu var: Hâlihazırda savaştığımız hastalıklar, vampirler, zombiler… İşlerini bitirmek sizin elinizde olsaydı, başarılı olup olamayacağınızı görmek istemez miydiniz? Bu oyunun merakınızı giderebileceğini düşünüyoruz.


God of War

Tanrı ve Tanrıçalara nasıl davranılması gerektiğini bilirsiniz: Sevgili, saygılı… Peki; onlar gerçekten bunu hak ediyorlar mı, yoksa faniler gibi ölmeliler mi? Ama ölümsüz değiller miydi? Bunu anlamanın tek bir yolu var… Muhtemelen hepinizin aşina olduğu bu seriyi de listemize eklemezsek olmaz dedik.

God of War
God of War

Hitman

Hitman
Hitman

Türlü türlü yerlere hedefinizi öldürmek için gidip şekilden şekle girdiğiniz eğlenceli bir tetikçi serisiyle karşı karşıyayız. Aşinalığınız varsa fakat bu zamana değin hiç şans vermediyseniz bizce bu tam sırası.


Postal

Tek amacınızın saf katliam olduğu bu oyun serisinde aklınıza gelip gelemeyecek her şekilde insanları öldürerek kötücül yaklaşabilirsiniz, sınır yok. Kahraman oyunlarının tam aksi bir yapıya sahip olduğunu söylersek yanlış olmaz.

Postal
Postal

Prototype

Prototype
Prototype

Şekil değiştirme yetisine sahip bir mutantsınız ve sizi bu hâle getiren insanlardan intikam almak istiyorsunuz. Nasıl mı? Gelin, bu seriye atılın: Ne kadar kanlı, o kadar iyi.


Bu listede yer vermediğimiz fakat neredeyse aklınıza gelebilecek tüm rol yapma oyunlarının aslında bu listeye girebileceği notunu düşerekten listemizi noktalıyoruz. Umarız liste hoşunuza gitmiştir, bu seferlik daha çok tema ağırlıklı bir şekilde karşınıza çıkalım dedik. Mutlaka bu listede olmalıydı dediğiniz oyunlar varsa onları iliştirebilirsiniz. Bir dahaki listede görüşmek üzere, iyi oyunlar dileriz.

İdil Barbaros
İdil Barbaros
Kendimi bildim bileli oyunlar içerisinde büyümüş birisi olarak bu sevdamı hâlâ ilk günkü gibi korumaktayım. Öyle ki gelecekte kendi oyunumu yapma hevesiyle adım adım ilerlediğim bu yolda, her daldan oyunları tecrübelemeye ve başkalarına biraz dahi olsa katkım olması için çalışıyorum.

1 Yorum

guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
23 Ekim 2023 22:15

Carmagedoon

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: