Konami Sonunda Castlevania İçin Adım Atıyor Olabilir!

Paylaş

Konami Castlevania serisini çağrıştırabilecek bir ticari marka başvurusunda bulundu. Görünen o ki şirket nihayet kendisinden beklenen bir hamle yapma kararı almış. Project Zircon adıyla gerçekleşen başvuru, popüler seri için bazı ipuçları içeriyor.

Konami Castlevania için harekete geçmiş olabilir: Project Zircon neyin nesi?

Geçtiğimiz hafta ticari başvurusu yapılan Project Zircon markası bugün yayınlandı. Gematsu‘nun da bildirdiği üzere bu proje ile Castlevania arasında küçücük bir bağlantı var. Zircon, Castlevania serisinde en değersiz mücevherlerden biri olarak yer alıyor. Konami’nin Castlevania serisi ile ilişkili bir proje isminin ticari marka başvurusunu yapması ise aslında serinin hayranları için sevindirici bir haber olabilir.

Konami Castlevania için bir ticari marka başvurusunda bulunmuş
Konami Sonunda Castlevania İçin Adım Atıyor Olabilir!

Zircon, ilk kez Castlevania: Symphony of the Night oyunu ile oyunlara dahil olmuş bir mücevher. Daha sonra birkaç oyunda da bulunmuş.

Ancak şunun da altını çizmek gerekiyor ki Konami’nin Project Zircon başvurusu yeni bir oyunu işaret etmeme ihtimali de var. Başvuru detaylarında “ödüller kazanmış ticari oyun makinelerinde kullanım” ibaresi de bulunuyor. Yani aslında bu marka başvurusu farklı amaçlar için de yapılmış olabilir.

Castlevania, Metal Gear Solid ve Silent Hill gibi uzun süredir atıl duran bir seri. Son ana oyunu Lords of Shadow 2, 2014’te piyasaya sürüldü ve harici bir geliştirici olan MercurySteam’e yaptırıldı. Daha eski oyunlar derlenip bir arada yayınlanırken bu oyundan sonra hiçbir yeni oyun duyurusu da yapılmadı. Yakın zamanda Dead Cells için bir Castlevania DLC’si yayınlandı ancak henüz Konami’den resmi bir duyuru yapılmadı.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: