Tekken 8 Geliştiricisi Türkçe Dil Desteği Konulu Paylaşıma Türkçe Yanıt Verdi!

Paylaş

Tekken serisinde 29 yıllık geçmişiyle tanınan ve Bandai Namco’nun önemli isimlerinden birisi olan Katsuhiro Harada Türk oyuncuların yüreğini ısıtacak bir gönderi paylaştı. Başarılı bir Tekken oyuncusu olan Hakan “Kicking Machine” Doğan’ın beta sürümü ile ilgili görüş ve isteklerini belirttiği bir sosyal medya gönderisine Türkçe yanıt vererek kısa sürede oyuncuların dikkatini çekti.

Katsuhiro Harada’dan Türk oyuncuya Türkçe yanıt

Oyunun beta sürümünü deneyen ve geri bildirim ve isteklerini sosyal medya üzerinde paylaşan Kicking Machine’in gönderisini gören ve buna Türkçe şekilde yanıt veren Katsuhiro Harada kısa sürede oyuncuların dikkatini çekmeyi başardı. Başarılı oyuncumuz paylaştığı tweet’te şunları yazmıştı:

“Merhaba @Harada_Tekken, öncelikle beta için size ve ekibinize çok teşekkür ediyorum. Oyun gerçekten beklediğimden çok güzeldi. Çok eğlendim. Sizden ricam oyuna Türkçe dili eklemeyi düşünür müsünüz? Bir Türk oyuncu olarak bunu görmeyi çok isterim. Teşekkürler.”

Katsuhiro Harada'nın Türkçe yanıtı.
Katsuhiro Harada’nın Türkçe yanıtı.

Bütün Türk Tekken oyuncularının iç sesi gibi konuşan Hakan Doğan’ın geliştiriciden yanıt alması uzun sürmedi. Harada, oyuncumuzun gönderisine alıntı yaparak şunları yazdı:

“Çok teşekkür ederim. Birçok kez yazdığım gibi, sistemimizin sadece yüzeyini değil, aynı zamanda daha derin yönlerini de iyileştirmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz!”

Bu yanıtın üzerine gönderinin altında toplanan Türk oyuncuları da bir bir isteklerini dile getirmeye başladı. Bunlar arasında en yoğun şekilde istenen içeriklerden birisi oyunda görmek istediğimiz bir Türk dövüşçü ve Türkçe dil desteği oldu. Aynı zamanda oyuncular Locpick gibi ülkemizde yerelleştirme hizmeti veren firmaları da gönderinin altına etiketleyerek bu isteklerini dile getirdi.

Peki Türkçe dil desteği gelir mi?

Ülkemizde dövüş oyunları uzun yıllardır oyuncuların gözdesi haline gelmiş durumda. Hatta EVO gibi küresel etkinliklerde bizi temsil etmek için rekabetçi düzeyde çok ileri seviyelerde oynayan oyuncularımız da var. Türkiye tarafında oyuna olan bu yoğun ilgi, Harada’nın sosyal medyada Türkçe şekilde yanıt vermesiyle Bandai Namco tarafında da görülmeye başlamış diyebiliriz.

Bunun bir sonucu olarak özellikle bu yıl birçok farklı oyunda görmeye başladığımız Türkçe dil desteği, Tekken 8’de de yer alabilir. Ancak bu konu hakkında kesin bir şey söylemek çok zor.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: