Max Payne İle Hafızalara Kazınan James McCaffrey Hayatını Kaybetti

Paylaş

Max Payne rolü ile tanıdığımız ve birçok farklı karaktere hayat vermiş olan ünlü oyuncu ve seslendirmen James McCaffrey hayata gözlerini yumdu.

James McCaffrey kimdir?

Birçok televizyon dizisi, film ve çeşitli belgesellerde yer almış ünlü seslendirmen James McCaffrey, aynı zamanda video oyunlarındaki seslendirmeleri ile de gönüllere taht kurmayı başarmış bir isimdi. 2001 yılında çıkan Max Payne’in sesi ile hafızalarımıza kazınmış olan ünlü aktör, daha sonra Max Payne 2, Alone in the Dark, Alan Wake, Max Payne 3, Control ve henüz geçtiğimiz aylarda çıkan Alan Wake II gibi oyunlarda da önemli karakterlere hayat vermişti.

Ünlü oyuncuya daha önce kemik iliği kanseri teşhisi konulmuştu. Bir süredir hastalıkla mücadele eden oyuncu, 17 Aralık günü hayata gözlerini yumdu. 35 yıllık başarılı bir oyunculuk kariyerinden sonra gelen bu üzücü haber ile hepimiz yıkıldık desek doğru olur. Max abimizi kim seslendirecek şimdi?

Remedy Entertainment resmi X hesabından paylaşılan başsağlığı gönderisi şu şekilde; “Sevgili dostumuz ve işbirlikçimiz, Max Payne ve Alex Casey’nin ikonik sesi James McCaffrey’in vefatını duyduğumuz için derin üzüntü duyuyoruz. Olağanüstü yeteneği karakterlerimize hayat verdi ve toplumumuz üzerinde kalıcı bir etki bıraktı. Kalbimiz ailesiyle birlikte.”

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: