IO Interactive Istanbul Stüdyosunu Duyurdu!

Paylaş

Hitman serisinin geliştirici stüdyosu IO Interactive İstanbul‘da açtığı yeni stüdyosunu duyurdu. Aynı zamanda stüdyo için yeni iş ilanları da açıldı ve stüdyonun sıradaki projelerinden biri olan fantezi RPG oyunu için Türkiye’den yetenekleri arıyorlar.

IO Interactive İstanbul stüdyosunda işe alımlar yapılıyor

Yapılan resmi duyuruda da belirtildiği gibi Avrupa ve Asya’ya açılan kapı olan İstanbul’da kurulan stüdyo, Türkiye’de AAA oyun geliştirme adına atılmış büyük bir adım oldu diyebiliriz. Lokasyon olarak Maslak, Sarıyer’de yer alan stüdyo Project 007, Project Fantasy ve Hitman oyunlarında faaliyet gösterecek.

IO Interactive Istanbul Stüdyosunu Duyurdu!
IO Interactive Istanbul Stüdyosunu Duyurdu!

Hali hazırda IO Interactive İstanbul stüdyosunda çeşitli iş listelemeleri yapılmış bile. Project Fantasy projesinde çalışmak üzere Senior Game Producer, Senior Audio Programmer, Senior Gameplay Animator, Senior Game Designer ve Senior Render Programmer gibi birçok rolde çalışacak yetenekler aranıyor. Stüdyodaki iş ilanlarının çoğu Project 007’de çalışacak geliştiriciler için açılmış. İş ilanlarının tamamını buradan kontrol edebilirsiniz.

Stüdyo yakın zamanda yaptığı bir açıklama ile Hitman serisine ufak bir ara verdiğini duyurmuştu. Ana odak noktalarını Project 007’ye çeviren şirket henüz pek bir detay açıklamasa da kendi tarzlarıyla yeni bir James Bond hikayesi anlatmayı planlıyor. Bununla birlikte bir fantezi RPG oyunu olacak Project Fantasy projesi üzerinde de çalışıyorlar.

IO Interactive’e, “İstanbul’a hoş geldiniz” diyor ve AAA oyunlar geliştirmek için kurulan bu stüdyonun ülkemizde ve dünya genelinde başarılarıyla ses getirmesini temenni ediyoruz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: