Immortals of Aveum İçin Detaylı Bir Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Paylaş

Electronic Arts’ın eski yapısına geri dönüş oyunu da diyebileceğimiz tek oyunculu hikaye odaklı Immortals Aveum için detaylı bir oynanış fragmanı yayınlandı. Büyü ağırlıklı bir temaya sahip olacak ve sistem gereksinimleriyle dudak uçuklatan yapımın detayları da bu video eşliğinde açıklandı.

Immortals of Aveum için oldukça detaylı yeni oynanış fragmanı

Geliştirici Ascendant Studios’un YouTube kanalı üzerinde yayınlanan ve YouTube Kanalı Yöneticisi Zach Drapala ve Topluluk İçeriği Yöneticisi Tessachka’nın sunumuyla anlatılan videoda birçok yeni detay ortaya çıktı. Büyü odaklı bir FPS oyunu olacak yeni yapım ilk bakışta grafikleriyle göz dolduruyor. Video kaydedilirken HUD arayüzü kapatılmış olsa da oyunda bir HUD (Heads-Up Display) olacağı ve oyunculara yardım edileceği belirtilerek başlanıyor.

Büyünün kontrolünü ele geçirmek isteyen insanoğlunun birbirini yediği Aveum’da başlayan hikayesi üç büyü türüne ev sahipliği yapacak. Kırmızı, yeşil ve mavi olarak adlandırılan bu büyülerin her biri farklı bir özelliğe sahip olacak. Kırmızı kaosu, mavi gücü, yeşil ise yaşamı temsil ediyor. Hikayeye başlarken Lucian adındaki bir fraksiyon bünyesinde olacağız ve ana düşmanımız Roshanion fraksiyonunun lideri Sandrak olacak.

Immortals of Aveum’da ana karakterimizin ismi ise Jack olacak. Bir savaş büyücüsü olarak ana görevimiz vatanımız olan Lucium’u korumak olacak. Tabii karakterimiz diğer büyücüler arasında da Triarch adı verilen özel bir yeteneğe sahip olduğu için daha önemli bir konumda. Normal büyücüler tek seferde yalnızca bir, şanslılarsa iki büyü türünü kullanabiliyorken Jack, kahve markaları gibi üçünü bir arada kullanabiliyor.

Oyunun bazı kısımlarında Immortals adındaki özel bir ekiple birlikte savaşlara girilebilecek fakat Jack hikayesine çoğunlukla yalnız devam edecek. Tessachka’nın ifadeleriyle oyundaki dövüş sisteminin çok tatmin edici, güzel ayarlanmış ve “tam tadında” hissettirdiği söyleniyor.

Büyüleri kombine ederek kullanabileceğimiz Immortals of Aveum‘da iki elimizle iki farklı büyü türünü gerçekleştirebileceğiz. Örneğin sağ el ile kırmızı bir büyü kullanırken sol el ile mavi ya da yeşil büyü türlerinden birini kullanabileceğiz. Her büyü türünün ise kendine has özellikleri ve güçlü yanları bulunacak.

Aynı zamanda düşmanlar da bu üç renkli büyüleri kullanacak ve onları yenmek için onların kullandığı renkte büyüleri kullanıyor olmanız gerekecek. Geliştirici ekip oyunun bu kısımda stratejik bir boyutu olduğunu özellikle vurguluyor.

Sistem gereksinimleriyle dudak uçuklatan oyun 20 Temmuz 2023 tarihinde PlayStation, Xbox ve PC platformları için piyasaya sürülecek.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: