Hollow Knight: Silksong Tekrar Ertelenerek Hepimizi Üzdü

Paylaş

Uzun bir süredir çıkmasını beklediğimiz Hollow Knight: Silksong, tekrar ertelenerek hepimizi üzdü. Resmi kaynaklardan açıklanan bilgiye göre oyun 2024 yılına sarkabilir.

Hollow Knight: Silksong’a tekrar erteleme

Geçtiğimiz aylarda, özellikle 2022 sonlarında Hollow Knight: Silksong’un ertelendiği haberini aldığımızda hepimiz üzülmüştük. Ancak geçtiğimiz saatlerde Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre oyun bir kez daha ertelenmiş durumda. Normal şartlarda oyunun 2023 yılının ilk yarısında çıkması planlanıyordu ancak herhangi bir çıkış tarihi paylaşılmamıştı. Şimdi de belirsiz bir tarihe ertelenmiş durumda.

Team Cherry tarafından geliştirilen ve yayımlanacak oyunun erteleme duyurusunu ise yine ekibin pazarlama sorumlusu Matthew Griffin tarafından yapıldı. Matthew, paylaştığı Twitter gönderisiyle birlikte oyunun biraz daha ertelenmesi ve oyunculara daha iyi sunulması gerektiğini söyledi. Açıklamalarda şu cümlelere yer veriliyor; “Hey millet, Hollow Knight: Silksong hakkında ufak bir güncelleme notu geliyor. Oyunu 2023’ün ilk yarısında yayınlamayı planlamıştık ancak geliştirme çalışmalarımız halen devam ediyor. Oyun oldukça büyümüş durumda ve geldiği nokta bizleri heyecanlandırmayı başarıyor. Bu sebeple oyunu elimizden geldiğince iyi hale getirmek adına sizlerden daha fazla zaman istiyoruz. Çıkış günü yaklaştığında sizlere daha fazla ayrıntı vereceğiz.” denildi.

Hollow Knight: Silksong sistem gereksinimleri

Artık belirsiz bir tarihe ertelenmiş olan oyunun PC tarafındaki sistem gereksinimleri de haliyle merak ediliyor. Muhtemelen 2023 sonları veya 2024 başlarına ertelenen oyunun Steam mağaza sayfasında yer alan sistem gereksinimleri şu şekilde;

MİNİMUM:
İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: Intel Core 2 Duo E5200
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce 9800GTX+ (1GB)
DirectX: Sürüm 10
Depolama: 9 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: 1080p, 16:9 tavsiye edilir

ÖNERİLEN:
İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i5
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 560+
DirectX: Sürüm 10
Depolama: 9 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: 1080p, 16:9 tavsiye edilir

Hollow Knight
Hollow Knight: Silksong

Elbette paylaşılan bu bilgiler oyunun çıkış tarihi yaklaştığında değişiklik gösterebilir. Oyunun Steam mağaza sayfasında buradaki link aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Daha fazla açıklama paylaşıldığında sizleri bilgilendireceğiz, bizleri takip edin.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: