Hogwarts Legacy Satışları 15 Milyonu Geride Bıraktı: Kazancı İse 1 Milyar Doların Üzerinde

Paylaş

Oyuncular tarafından heyecanla beklenen, çıkışında bazı sorunlar yaşasa da genel olarak sevilen Hogwarts Legacy satışları anlamında da Warner Bros.’un yüzünü güldürmeye devam ediyor. Henüz çıkmadan muazzam bir popülerliğe kavuşan yapım çıktıktan sonra da beğenen ve beğenmeyen taraftan eleştiriler almaya devam etse de genel olarak iyi bir başarı yakaladığını söyleyebiliriz.

Hogwarts Legacy satışları artmaya devam ediyor, Warner Bros. çok iyi kazandı

Bugün şirketin yaptığı ilk çeyreğin kazanç toplantısı sırasında duyurulan Hogwarts Legacy satış rakamları, 31 Mart’a kadar oyunun toplamda 15 milyondan fazla sattığını gösteriyor. Başarılı RPG oyunu ilk iki haftasında 12 milyon birim satmıştı ve Mart ayı boyunca da yaklaşık 3 milyon kadar satmayı başarmış. İlk kez 10 Şubat’ta piyasaya sürülen oyunun satışları yayıncı Warner Bros.’un yüzünü güldürmeyi başardı diyebiliriz.

Hogwarts Legacy satışları 15 milyonu geçti
Hogwarts Legacy satışları 15 milyonu geçti

Warner Bros Discovery CEO’su David Zaslav, şirketin kazanç toplantısı sırasında şunları söyledi: “Hogwarts Legacy 1 milyar dolardan fazla perakende satış rakamına ulaştı ve bugüne kadar dünya çapında 15 milyondan fazla satıldı.”

Geliştirici Avalanche Software oyunu aynı zamanda bugün PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında da yayınladı. Hogwarts Legacy, şirketin Mortal Kombat ve Game of Thrones gibi serilerinin yanı sıra Lego ve DC oyunlarından sonra 1 milyar dolar kazandırmayı başaran 5. oyun serisi oldu.

Oyunun beklenen Nintendo Switch sürümü için ise tarih 25 Temmuz 2023 olarak verilmiş durumda. Yakın zamanda DENUVO kullanılan oyunun korsan sürümünün orijinalinden daha yüksek kare hızlarında çalıştığı da ortaya çıkmıştı. Oyundan Denuvo’nun ne zaman kaldırılacağı henüz bilinmiyor fakat muhtemelen satışlar böyle giderse birkaç yıl daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: