KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Helldivers 2 Sistem Gereksinimleri ve PC Özellikleri Açıklandı

Paylaş

Şubat ayında çıkacak yeni TPS oyunu Helldivers 2 sistem gereksinimleri ve PC özellikleri ile yeniden karşımıza çıktı. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında PlayStation Showcase sırasında duyurulan oyunun aynı zamanda PC sürümünde ne gibi özelliklere sahip olacağı da paylaşılan bilgiler arasında. Dilerseniz, lafı hiç uzatmadan oyuna dair bilmemiz gereken bütün teknik detaylara göz atalım.

Helldivers 2 sistem gereksinimleri açıklandı

Helldivers 2 sistem gereksinimleri yayınlanan yeni fragman ile birlikte açığa çıktı. Detaylı şekilde yapılan duyuru ile 1080p çözünürlüğünden 4K’ya kadar gereken donanımlar, Helldivers 2’nin kaç GB RAM istediği ve oyunun boyutunun ne kadar olduğu belli oldu. İşte detaylar!

Minimum (1080p – 30FPS)

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i7-4790 | AMD Ryzen 5 1500X
  • Bellek: 8 GB DDR4 RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1050Ti | AMD Radeon RX 470
  • Depolama: SSD

Önerilen (1080p – 60 FPS)

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i7-9700K | AMD Ryzen 7 3700X
  • Bellek: 16 GB DDR4 RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 2060 | AMD Radeon RX 6600XT
  • Depolama: SSD
Helldivers 2 PC özellikleri ve sistem gereksinimleri
Helldivers 2 sistem gereksinimleri.

Oyunu 2K ya da 4K çözünürlükte yüksek kare hızlarında oynamak isteyen oyuncular için de ayrıca bir Helldivers 2 sistem gereksinimleri paylaşıldı. Burada paylaşılan verilere göre 2K çözünürlükte 60 FPS performans için Intel Core i5-12600K ya da AMD Ryzen 7 5800X3D sınıfı bir işlemci gerekiyor. Ekran kartı tarafında ise RTX 3070 ya da RX 6800 ekran kartlarına veya daha yüksek sürümlerine sahip olmak gerekecek.

Helldivers 2’yi 4K çözünürlükte oynayabilmek için ise sınırlar zorlanıyor. İşlemci tarafında 2K ile arasında hiçbir fark olmasa da ekran kartında bir üst katmana geçilmesi gerektiği gözümüze çarpıyor. Oyunu 4K çözünürlükte 60 FPS kare hızında oynayabilmek için RTX 4070 Ti ya da RX 7900 XTX sınıfı bir ekran kartına sahip olmanız gerekecek.

Helldivers 2 kaç GB?

Helldivers 2’yi bilgisayarınıza yükleyebilmeniz için toplamda 100 GB boş depolama alanına ihtiyacınız olacak. Bununla birlikte Helldivers 2 sistem gereksinimlerinden de görebileceğiniz üzere HDD depolama aygıtları desteklenmiyor. Yani yüksek hızlı Solid State Drive (SSD) depolama aygıtları zorunlu tutulmuş. Oyunun daha yavaş çalışan HDD’lere yüklenmesi durumunda sağlıklı bir deneyim sunacağı garanti edilmiyor.

Muhtemelen HDD’ye yüklendiğinde takılmalar, uzun yükleme süreleri ve geç kaplama yüklenmeleri gibi bir takım performans sorunları ortaya çıkacak. Bu nedenle biz de oyunu en hızlı depolama aygıtınıza yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

Helldivers 2 PC & PS5 arasında çapraz oyunu destekleyecek

Helldivers 2 için yayınlanan yeni fragman ile birlikte, oyunun PC’de sahip olacağı özellikler de duyuruldu. Oyun PC’de uygun bir sistem ve ekran ile birlikte 4K çözünürlükte oynanabilecek. PlayStation 5 için de çıkacağını bildiğimiz oyun PC’de hem klavye hem de oyun kumandası desteğine sahip olacak. Aynı zamanda, PC ve PS5 platformları arasında çapraz oyun desteklenecek. Yani PC’de ya da PS5’te oynayan oyuncular, diğer platformdaki arkadaşlarıyla birlikte oyunu deneyimleyebilecekler.

Helldivers 2 duyurulan PC özellikleri ile birlikte 8 Şubat 2024’te PC ve PlayStation 5 platformları için çıkacak.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

1 Yorum

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: