Helldivers 2’nin Sadece Bir Ayda 8 Milyona Yakın Satışa Ulaştığı Tahmin Ediliyor

''Herkese göre olan bir oyun, hiç kimseye göre değildir.''

Paylaş

Geçtiğimiz ayın başlarında piyasaya sürülen Helldivers 2, başarı üzerine başarıya koşmaya devam ediyor. Oyunu oynamakta olan oyuncuların ‘’Galakside özgürlük!’’, ‘’Demokrasi için!’’ örneklerindeki gibi savaş çığlıklarından da anlaşılabileceği üzere birçok kişi kendisini bu maceraya kaptırmış bir durumda. Bir piyasa analistinin iddiasına göre ise Helldivers 2’nin başarısı görünenden çok daha büyük. Oyunun sadece bir ayda 8 milyon satışı geride bıraktığı söyleniyor.

Helldivers 2 satış rakamı belli olmuş olabilir

TD Cowen analisti Doug Creutz’a göre, oyun yaklaşık sekiz milyon satışı geride bırakmış ve bu rakam, her hafta büyümeye devam ediyormuş. Oyunun beklentilerin çok üzerinde bir performans gösterdiğine inandıklarını açıklayan analist, Helldivers 2’nin büyük bir sürpriz olduğunu vurguluyor.  Sony, henüz resmî bir satış rakamı yayınlamamış olsa da oyunun SteamDB istatistiklerini kontrol ettiğimizde şu anda dahi yüz binlerce anlık oyuncu tarafından deneyimlenmekte olduğunu görüyoruz.

Helldivers 2 - Oyun İçi Görüntü
Helldivers 2 – Oyun İçi Görüntü

Ayrıca SteamDB’de yer alan verilere göre Helldivers 2’nin anlık oyuncu rekoru 450 binden daha fazla ve oyun, düzenli olarak anlık 300 bin oyuncu sayısını aşıyor. Tabii ki bunlar sadece PC verileri. Oyunun PlayStation 5 üzerinde de yer aldığını düşünecek olursak Helldivers 2, gerçekten de sadece bir ay içerisinde dudak uçuklatan satış rakamlarına ulaşmış olabilir. Geliştirici ekip Arrowhead Game Studios, şu anda oyun içi iyileştirmelere ve yeni içeriklere odaklanmış durumda.

Günümüzde birçok oyun sever canlı servis oyunlarına pek sıcak yaklaşmıyor olsa da Helldivers 2 gibi başarılı örneklerin sektör tarafından kucaklandığı da bir gerçek. Örneğin Helldivers 2 ile aynı ay içerisinde piyasaya sürülen bir diğer canlı servis oyunu Suicide Squad: Kill the Justice League, ciddi eleştiriler almış ve kısa sırada oyuncu kitlesinin ezici çoğunluğuna veda etmişti. Birçok firmanın canlı servis oyunları üzerinde çalışmak istediği bu dönemlerde, Helldivers 2 gibi başarılı projelerin vizyonlarının örnek alınması büyük önem arz ediyor.

Peki sizce canlı servis oyunlarının sayısının ve başarısının artmasıyla birlikte tek oyunculu oyunların geleceği tehlikede mi? Fikrinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak:Bloomberg
Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: