Analistlere Göre GTA 6’nın Çıkışı Sektördeki En Önemli Olay Olacak

Paylaş

Rockstar Games’in beklenen bir sonraki oyunu GTA 6 geçtiğimiz Aralık ayında muhteşem bir fragman ile duyurulmuştu. O günden bu yana çeşitli söylentiler ve iddialar derken şimdi de analistler bazı açıklamalarda bulunuyor.

GTA 6’nın çıkışı sektördeki en önemli olay

GamesIndustry.biz‘e röportaj veren sektör analisti Mat Piscatella, GTA 6’nın çıkışını sektördeki en önemli olay olarak yorumluyor. Circana isimli istatistik firmasında çalışan Piscatella, 2024’ün oyun sektörü açısından kısır ilerlediğini belirtiyor. Özellikle satış verilerine bakıldığında donanım ve içerik konularında belirsizlik olduğunu söylüyor.

Son dönemlerde çıkan ve viral olan Helldivers 2 ve Palworld gibi oyunların başarılı olma sebeplerini ise oyuncuların “beklememesine” bağlıyor. Ayrıca 2024 yılının 2025’e göre biraz daha zayıf geçeceğini öngören Piscatella, GTA 6’nın çıkışını ise sektördeki en önemli olay olarak vurguluyor; “Özellikle GTA 6 ile birlikte yenilenmiş bir ilgi göreceğiz. Sektörde muhtemelen daha önce hiç bu kadar önemli bir şey piyasaya sürülmemişti, o yüzden GTA’nın üzerinde bir baskı yok.” diyen analist, 2025 yılının resmen GTA 6 yılı olacağını belirtiyor.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: