KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

GRANBLUE FANTASY: Relink Sistem Gereksinimleri ve Detaylarına Göz Atıyoruz

Paylaş

Türkiye’de son günlerde sessiz sessiz en çok satanlara yükselen Granblue: Fantasy Relink sistem gereksinimleri ve teknik detaylarına birlikte göz atıyoruz. Cygames tarafından geliştirilen aksiyon JRYO türündeki oyun, Palworld‘ün domine ettiği gündemde biraz gölge de kalsa da oldukça başarılı bir çıkış süreci geçiriyor. Büyük ölçüde sevilen oyunun kaç GB olduğu, en iyi performansı elde etmek için hangi donanımlara sahip olmanız gerektiği gibi tüm detaylara gelin yakından bakalım.

Granblue Fantasy: Relink, ilk kez 2016’da duyurulan bir aksiyon rol yapma oyunudur. İlk etapta PlatinumGames ve Cygames tarafından PlayStation 4 için duyuruldu ve oynanış görüntüleri de ilk kez 2017’de gösterildi. Daha önce 2014’te yayınlanan Android, iOS ve web tarayıcıları için çıkan Granblue Fantasy ile aynı kurgusal evreni konu alıyor ancak konum olarak, evrenin başka bir noktasında geçiyor.

Granblue Fantasy: Relink sistem gereksinimleri
Granblue Fantasy: Relink sistem gereksinimleri

Geliştirilme süreci sırasında, 2019 yılından sonra PlatinumGames, projeden çekildi. İlk kez 2018’de yayınlanması beklenen oyun böylece zor bir duruma düşmüş oldu. Ancak Cygames, 2024 yılında oyunu piyasaya sürmeyi başardı ve şimdi de bu başarının tadını çıkarıyorlar gibi görünüyor. Hali hazırda her gün yüz binlerce oyuncunun oynadığı Granblue Fantasy: Relink, ilk haftasını en çok satanlar listesinde geçiriyor.

Oyun Türkçe mi?

Ne yazık ki Cygames’in yeni oyununda Türkçe dil desteği bulunmuyor. Dilimiz, oyunun oynanabildiği 10 dil arasında yer almıyor.

Granblue Fantasy: Relink sistem gereksinimleri, oyunu farklı ayarlarda çalıştırabilmeniz için gereken RAM, ekran kartı ve işlemci gibi temel bilgisayar donanımlarını temsil eder. JRYO türüne mensup oyunlar genelde şahsına özgü bir sanat tasarımı seçtiğinden, sistem gereksinimleri diğer AAA bütçeli oyunlar kadar yüksek olmaz. Cygames’in yeni oyununun ihtiyaç duyduğu işlem gücü de Şubat ayında çıkacak diğer oyunlar kadar yüksek değil. Gelin Granblue Fantasy Relink sistem gereksinimleri nelermiş? Birlikte inceleyelim.

Minimum: 1080p çözünürlükte 30 FPS kare hızıyla çalışır

  • Windows 10 64-bit gerektirir
  • İşlemci: Intel Core i3-9100 veya AMD Ryzen 3 3200G
  • RAM: 16 GB
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon RX 580
  • Depolama: 90 GB kullanılabilir alan

Önerilen: 1080p çözünürlükte 60 FPS kare hızıyla çalışır

  • Windows 10 64-bit gerektirir
  • İşlemci: Intel Core i7-8700 veya AMD Ryzen 5 3600
  • RAM: 16 GB
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 2080 veya AMD Radeon RX 6700 XT
  • Depolama: 90 GB kullanılabilir alan
Granblue Fantasy Relink kaç GB?
Granblue Fantasy Relink kaç GB?

Granblue Fantasy: Relink oyununu bilgisayarınıza yükleyebilmeniz için en az 90 GB boş depolama alanınızın olması gerekiyor.

Bununla birlikte Granblue Fantasy: Relink sistem gereksinimlerine ilave not olarak eklenildiği üzere, oyunu SSD depolama aygıtlarına yüklemeniz tavsiye ediliyor. Dört kişiye kadar co-op oynanabilen oyunun dünyasının ve nesnelerinin hızlı yüklenebilmesi için SSD (Solid State Drive) depolama aygıtları gerekiyor. Artık eski bir teknoloji olan HDD’lerin oyun arenasında yavaşça rafa kalktığı gözümüze çarpıyor.

Sonuç

Sonuç olarak Cygames‘in yeni oyunu, 2016’dan bu yana zorlu bir geliştirme süreci atlatıp defalarca ertelenmiş olsa da karşımıza çıkmayı başardı. Granblue Fantasy: Relink sistem gereksinimleri ve oyuna dair detaylar bu şekildeydi. Umuyoruz ki bu içeriğimiz, bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldırmayacağı yönünde fikir sahibi olmanıza yardımcı olmuştur.

Oyun an itibarıyla Steam üzerinde MENA-USD fiyatlandırması ile 39.99$ olarak listelenmiş durumda. Küresel fiyatı ise 59.99$ olarak belirlenmiş. Türk Lirası ile basitçe bir hesap yaptığımızda anlık fiyatının yaklaşık 1.200₺ olduğunu söyleyebiliriz. Sizler de oyun ile ilgili görüşlerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: