Oyunları Daha Ucuza Satın Almak İsteyenlerin Durağı: Karşınızda Gameship!

Steam dolar kuruna mı geçmiş? Gameship kullanıcıları bunu pek takmıyor...

Paylaş

Ülkemizdeki oyun fiyatlarının artmasıyla birlikte kütüphaneleri eritmeye başladık bile. Fakat yeni çıkan oyunları veya halihazırda çıkmış ancak fiyatı yüzünden cüzdanlarımızı zorlayan oyunlara adeta bir çözüm niteliğinde gelen Gameship ile tanışın! Aslen bir oyuncu topluluğu olan Gameship içerisinde indirimli oyun satın alabilir, Steam bakiyenizi nakite dönüştürebilir ve dijital oyun kodlarının yanı sıra CD keylere de erişebilirsiniz. Bu yazımız içerisinde uygulama detaylarına ve kullanımına daha detaylı değiniyoruz!

Gameship nedir?

Aslen bir oyuncu topluluğu olan Gameship, oyuncuları güvenli ve zahmetsiz oyun satın alımı konusunda desteklemeyi amaçlıyor. 2023 yılında mobil uygulama olarak hizmete giren bu platform, Steam üzerinde oynayabileceğiniz PC oyunlarını %20 indirimle almanıza olanak tanıyor. Ayrıca biriken bakiyeleri de nakite dönüştürmek için güzel ve güvenli bir ortam yaratıyor. Peki mobil uygulamaya nasıl ulaşabilirsiniz?

  • Android işletim sistemli mobil cihazlar için buradan Google Play Store mağaza sayfasına gidebilirsiniz.
  • iOS işletim sistemli mobil cihazlar için ise buradan App Store mağaza sayfasına giderek uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

Peki bu uygulama içerisinde tam olarak neler yapabiliyoruz?

Gameship içerisinde iki farklı kullanıcı olarak işlem yapabilirsiniz. Bunlardan ilki, kullanmadıkları veya nakite çevirmek istedikleri Steam kredilerini uygulama içerisinde kullanan kişiler oluyor. Bu kullanıcılar, Steam bakiyelerini diğer kullanıcılara oyun hediye ederek kullanıyor ve böylelikle platform içerisindeki bakiyesini gerçek ücrete çevirebiliyor.

Bir diğer kullanıcı profili ise oyun satın alan kişilerden oluşuyor. Bu kullanıcılar isterse Steam CD Key olarak dilediği oyunu indirimli bir şekilde uygulama içerisinden satın alabiliyor. Veya Steam bakiyesini nakite dönüştürmek isteyen kullanıcılardan “Gift” yani hediye yoluyla da oyun satın alımı yapabiliyor Diğer bir kullanıcıdan oyun almak istediklerinde dilediği oyunu seçiyor, ödemesini gerçekleştiriyor ve hediye yoluyla Steam üzerinden oyunu kütüphanesine ekleniyor. Daha sonra teslim alma onayı vererek ödemenin diğer satıcıya geçmesine olanak tanıyor.

Gameship içerisinde ister oyun alabilir, isterseniz Steam bakiyenizi nakite çevirebilirsiniz. Üstelik platform içerisinde yapabilecekleriniz sadece bununla da sınırlı değil.

Fiyatı yüzünden cüzdanlarımızı zorlayan oyunlara adeta bir çözüm niteliğinde gelen Gameship ile tanışın!
Oyunları Daha Ucuza Satın Almak İsteyenlerin Durağı: Karşınızda Gameship!

Peki bu sistem tam olarak nasıl işliyor?

Madde madde anlatarak olayı çok basit bir şekilde sizlere sunmak istiyoruz;

  • Steam cüzdanında bakiye olan bir kullanıcı, bu bakiyelerin fiyatını belirleyerek Gameship içerisinde listelemeye alıyor.
  • Öte yandan Gameship içerisinde dilediği oyunu satın almak isteyen bir kullanıcı ise %20 indirimli oyunu sipariş ederek ödemenin kabul görmesini bekliyor.
  • Steam Hızlı Davet Linki aracılığı ile bakiyesini listeleyen ve oyunu sipariş eden kullanıcı birbirileri ile eşleşiyor ve Steam üzerinden arkadaş oluyor.
  • Siparişi kabul eden ve bakiyesini listeleyen kullanıcı, kendi kredisini kullanarak satın alımı yapan diğer kullanıcı için oyunu Steam üzerinden satın alıyor ve hediye olarak gönderiyor.
  • Daha sonra oyunu aldığını doğrulayan kullanıcı ise siparişi tamamlayarak ödemenin karşı tarafa geçmesine onay veriyor.
Gameship sipariş süreci
Gameship sipariş süreci

Mustafa Milad Gültekin ile Gameship röportajı

Kuruluşundan bu yana hızla yükselmekte olan Gameship, kullanıcı deneyimini en ön planda tutuyor. Bunu doğrudan Gameship’in Pazarlama Müdürü Mustafa Milad Gültekin’den dinleyin istedik:

”Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Forum sitelerinde gift ile aldığınız oyunların chargeback ve iade edilmesinden sıkıldıysanız Gameship 2 tarafı bu konuda %100 koruyacak şekilde çalışıyor.
Nasıl mı? Gameship diğer alışveriş platformları gibi değil. Kullanıcılarımız bir sorun yaşadığında önce gameship kullanıcının sorununu 5 dakika içerisinde çözüyor. Sonrasında tedarikçi ile bu konuda çözüm üretiyor. Yıllardır alışveriş yaptığımız dijital platformlarda her zaman kendimize bir muhattap aradık ve sorunları kullanıcı olarak çözdük, işte Gameship’te alışveriş yaparken asla böyle bir problem yaşamıyorsunuz.

Problem yaşadığınız senaryoda ise Gameship sorgusuz bir şekilde canlı destek sistemi ile sorununuzu anında çözüme ulaştırıyor. Önemli olan her zaman kullanıcılarımız diyerek ilerlediğimiz bu süreçte 30 bine yakın kullanıcı ile bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim. Bir gün her oyuncunun kullanacağı bir mobil uygulama olan Gameship’i erkenden keşfetmek mükemmel bir avantaj. Aktif olan ve bizi yalnız bırakmayan 30 bin kullanıcımıza teşekkür ediyoruz ❤️”

Bitmedi! Gameship içerisinde daha çok sürpriz var!

Sadece bakiyesini nakite çevirmek isteyen veya oyun satın almak isteyen kullanıcılar değil, aynı zamanda dijital kodlar için de bu uygulamayı kullanan birçok kişi bulunuyor. PUBG Mobile UC, Valorant Points, Mobile Legends Elmas içerikleri, League of Legends Riot Points, Roblox Robux, Blutv ve Netflix abonelikleri de uygulama içerisinden satın alınabiliyor.

Dilerseniz Steam Random Key ile birlikte şansınızı deneyebilir, tamamen rastgele çıkan bir oyunu da kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Öte yandan oyun dünyasındaki en son gelişmeleri, popüler Steam oyunlarının gidişatını, editörün seçimi olan bilgi makalelerini ve farklı oyun listelerini de Gameship içerisinde bulabiliyorsunuz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: