Frostpunk 2 Sistem Gereksinimleri ve Merak Edebileceğiniz Tüm Detaylar

Paylaş

Frostpunk 2 sistem gereksinimleri açıklandı ve biz de sizler için bilmeniz gereken tüm teknik detayları bir arada derledik. İlk oyunla gönüllerde taht kuran 11 bit studios’un yeni şehir kurma & koloni yönetme oyunu ufukta görünmeye başladı. Çıkış tarihinin git gide yaklaşmasıyla daha fazla detayını öğrenmeye başladığımız oyunun şimdi de PC gereksinimleri belli oldu. Gelin oyuna dair merak edebileceğiniz bütün detaylara göz atalım ve ne beklememiz gerektiği hakkında fikir sahibi olalım.

Frostpunk 2 sistem gereksinimleri neler?

Frostpunk 2 sistem gereksinimleri, oyunu çalıştırabilmesi için bilgisayarınızın sahip olması gereken donanımları temsil eder. Minimum ve önerilen olarak iki koldan ele alınan bu listelerde önce düşük performansta da olsa çalışabilirliğe ve sonrasında akıcı bir deneyime önem verilir. Şehir kurma türündeki oyunlar başlangıçta çok sağlıklı çalışsa da şehir büyüdükçe performans da bundan etkilenebilir. Bu nedenle minimum listenin ne kadar üstüne çıkarsanız, o kadar iyidir. Bu bilgiler ışığında aşağıdaki Frostpunk 2 sistem gereksinimleri tablosunu inceleyebilirsiniz.

BileşenlerMinimumÖnerilen
İşletim SistemiWindows 10 (64-bit)Windows 10 (64-bit)
İşlemciAMD Ryzen 5 serisi
Intel Core i5 serisi
AMD Ryzen 7 serisi
Intel Core i7 serisi
RAM8 GB16 GB
Ekran KartıAMD Radeon RX 550
Nvidia GeForce GTX 1050Ti
AMD Radeon RX 5700
Nvidia GeForce RTX 2060
DirectX Sürümü1212
Depolama20 GB boş depolama20 GB boş depolama
Frostpunk 2 sistem gereksinimleri tablosu.

Bilgisayarınız minimum tarafı karşılıyorsa, oyunu düşük çözünürlük ölçeklerinde de olsa 30 FPS değerlerinde oynayabileceğiniz belirtiliyor. İçerisindeki kaynak ve topluluk yönetimi, NPC’ler gibi işlem yükü yüksek sistemler nedeniyle işlemci tarafında en az Ryzen 5 veya i5 serisi istendiği dikkatimizi çekiyor. Öte yandan ekran kartı tarafında zamanının efsanesi 1050Ti’ın hala yerini koruduğunu görüyoruz.

Frostpunk 2 sistem gereksinimlerinde önerilen listeyi karşılıyorsanız, oyunu 1080p çözünürlüğünde en az 60 FPS ile oynayabilirsiniz. Burada da yine işlemci tarafında Ryzen 7 veya i7 gibi yeni seriler istenirken, ekran kartı tarafında talebin daha düşük olduğunu görüyoruz.

Frostpunk 2 kaç GB?

Frostpunk 2’yi bilgisayarınıza yükleyebilmek için en az 20 GB boş depolama alanına ihtiyacınız olacak. Ayrıca herhangi bir SSD koşulunun bulunmadığını da belirtelim.

Frostpunk 2 sistem gereksinimleri kaç GB
Frostpunk 2 Sistem Gereksinimleri ve Merak Edebileceğiniz Tüm Detaylar

Yeni video oyunlarının sistem gereksinimlerinde bir standart haline gelen SSD koşulu, 11 bit studios’un oyununda yer almıyor. Yani sağlığı yerinde bir HDD’ye yüklemeniz durumunda takılma, çökme sorunları gibi bir takım hataların yaşanmaması gerekiyor. Yine de yükleme ekranlarını hızlıca geçmek ve genel olarak daha akıcı bir deneyim elde etmek için eğer varsa SSD kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

Oyuna dair merak edebileceğiniz bazı bilgiler

Frostpunk 2, daha çıkmadan şehir kurma ve koloni yönetimi seven oyuncuların gözdelerinden birisi haline gelmiş durumda. İçerisindeki psikolojik kararlar ve detaylı topluluk yönetimi sistemleriyle türünün arasından sıyrılan ilk oyun, bu sevginin mimarı oldu diyebiliriz. Hal böyle olunca, özellikle ülkemizdeki oyuncuların merak edebileceği bazı detayları da sizlere bu içerikte hatırlatalım istedik.

Frostpunk 2, ısının hayatta kalmak için elzem olduğu ve çeşitli mekanikler çevresinde işleyen bir şehir kurma & yönetim oyunu. Aynı zamanda Steam’de şu anda en çok istek listesine eklenen 6. oyun olma ünvanını da elinde tutuyor. Frostpunk 2 çıkış tarihi, daha önce de duyurulduğu üzere 25 Temmuz 2024 olarak belirlenmişti. Beklenen devam oyunu bu yaz oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor.

Frostpunk 2 Türkçe mi?

11 Bit Studios’un yeni şehir kurma, yönetim oyunu olan Frostpunk 2 Türkçe dil desteğiyle piyasaya sürülecek. Tıpkı ilk oyunda olduğu gibi ülkemizdeki oyuncular, kendi dillerinde deneyimleyebilecekler.

Frostpunk 2 Türkçe mi
Frostpunk 2 Sistem Gereksinimleri ve Merak Edebileceğiniz Tüm Detaylar

Oyunun fiyatı kaç TL?

Frostpunk 2’nin fiyatı an itibarıyla Steam platformunda 20.99 dolar olarak belirlenmiş durumda. Bu ön sipariş fiyatı, bugünün kur farkıyla hesaplandığında takriben 680₺ gibi bir ücrete denk geliyor. Oyunun satıldığı bir diğer mağaza olan Epic Games Store üzerinde ise hala bir fiyat bilgisi yer almıyor.

Sonuç

Sonuç olarak Frostpunk 2 sistem gereksinimleri ve merak edebileceğiniz bazı detayları bu şekilde sizlere ulaştırdık. Eğer aklınızda hala soru işaretleri varsa ve bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldırmayacağından emin değilseniz, yorumlar kısmında sorularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. En kısa sürede yanıtlarımızla size yardımcı olur ve kafanızdaki soru işaretlerini silmek için elimizden geleni yaparız. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: