Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Microsoft Cephesinde Neler Oluyor? Firmalar Satışların Durgunluğu Yüzünden Xbox Cephesini Sorgulamaya Başladı

Paylaş

PlayStation ile büyük bir rekabet içerisinde olan Xbox konsollarının satış tarafında isteneni verememesi, üçüncü taraf oyun stüdyolarında kafa karışıklığına neden olmuş durumda. Bazı stüdyolar konsola olan desteklerini sorgular duruma gelmiş.

Xbox cephesinde işler pek iyi gitmiyor

Yeni nesil bir konsol olarak çıkan Xbox Series X ve S cihazları, 10 Kasım 2020’den bu yana rekabet ettiği PlayStation 5’i satış konusunda geçmeyi başaramadı. Özellikle son dönemlerde ise Avrupa tarafında satışların durgun bir hale gelmesinden sonra bazı üçüncü taraf oyun stüdyoları, konsola verdikleri desteği sorgular duruma gelmiş. GamesIndustry.biz‘e göre geçen hafta düzenlenen GDC etkinliği sırasında bazı oyun stüdyolarından duyumlar alınmış.

Microsoft Cephesinde Neler Oluyor? Firmalar Satışların Durgunluğu Yüzünden Xbox Cephesini Sorgulamaya Başladı
Microsoft Cephesinde Neler Oluyor? Firmalar Satışların Durgunluğu Yüzünden Xbox Cephesini Sorgulamaya Başladı

Geçtiğimiz yıl başlayan satış duraklaması, 2024 yılı içerisinde de hızla devam ediyor. Özellikle Avrupa tarafında satışların dibi görmesi sonrası geçen yıl konsola büyük oyun çıkartan bir stüdyonun neden böyle bir zahmete girdiğini bilmediğini söylediği cümleler GamesIndustry.biz başkanı Chris Dring tarafından açıklandı. Bu açıklamalardan sonra ise diğer oyun stüdyolarının da aynı düşünceleri benimsediği gün yüzüne çıktı.

Xbox patronu Phil Spencer, geçtiğimiz günlerde The Verge‘e verdiği bir röportaj içerisinde, sektörde yer alan bir oyunun başka platformlara çıkmasının kaçınılmaz olduğunu vurgulamıştı. Zaten Xbox menşeili Sea of Thieves, Pentiment ve Hi-Fi Rush‘ın hem PlayStation hem de Nintendo Switch için çıkacağı da artık neredeyse kesinleşmiş durumda. Konsol savaşlarında artık üçüncü firma olarak görülen Xbox’ın bu hamlesi bakalım ileride nasıl bir pazar durumu ortaya koyacak.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: