Europa Universalis IV 10. Yıldönümünü Kutluyor

Paylaş

Strateji denince akla gelen isimlerden birisi olan Europa Universalis IV, bugün 10. yaşını kutluyor!

Europa Universalis IV 10 yaşında!

2013 yılında çıkan ve çıktığı günden bu yana strateji türü denince akla gelen ilk isimlerden birisi olmayı başaran Europa Universalis IV, bugün resmi olarak 10. yaşını doldurmuş durumda. Oldukça tatlı bir hediye ile oyuncularını sevindiren şirket Paradox Interactive, topluluk bestecisi “Utopia” tarafından yeniden düzenlenmiş 10 adet şarkıyı ücretsiz bir paket halinde sunuyor.

Europa Universalis IV’ü geliştiren Paradox Tinto stüdyosunun oyun direktörü Johan Andersson, “Böyle bir strateji oyununu desteklemek ve sevmek için 10 yıl çok uzun bir süre. Europa Universal bizim ana serimiz, bu nedenle her zaman özel bir yeri olacak. Ancak geliştirme ekibimizin bu süreçte gösterdiği yaratıcılık ve hırstan etkilendiğimi söylemem gerek. Europa Universalis IV, orijinal tasarımından sonra çok değişti ama temel fikir olarak aynı kalmayı başardı. Oyuncular, tarihsel dünya olayları çerçevesinde kendi hikayelerini yazabiliyor. Daha fazla çeşitlilik ekledik, son on yılda daha fazla strateji ve daha gerçek tarih esintileri ekledik. Son 10 yıl içerisinde oyunun gelişmesinde katkı sahibi olan tüm topluluğa teşekkür ederiz.” sözlerine yer verdi.

Müzik paketi haricinde bu kutlamanın şerefine özel olarak yeni topluluk etkinlikleri de başlatılacak. Hikaye anlatıları, özel indirimler ve bu ay içerisinde sürecek olan daha birçok aktivite ile birlikte EU4 oyuncularına adeta bayram yaşatılacak. Kutlamaların şerefine paylaşılan detaylı duyuru gönderisini incelemek için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: