Klasik Battlefield Oyunları İle Vedalaşın: EA Kararını Açıkladı

Paylaş

Eski Battlefield oyunları ve Mirror’s Edge için yolun sonu göründü. EA yaptığı bir resmi duyuru ile Battlefield 1943, Battlefield Bad Company 1 & 2 ve Mirror’s Edge önümüzdeki ayın sonunda satıştan kaldırılıyor. Mağazadan kaldırıldıktan sonra bir süre daha çevrimiçi özellikleri kullanılabilecek ancak güneş 2023 yılının sonunda bütün bu oyunların üzerinden ışığını çekmiş olacak.

Eski Battlefield oyunları ve Mirror’s Edge 28 Nisan’da satıştan kaldırılıyor – O7

EA yayınladığı blog gönderisinde Battlefield oyunları ve Mirror’s Edge oyunundan elini çektiğini duyurdu. An itibarıyla söz konusu dört oyun olan Battlefield 1943, Bad Company 1 & 2 ve Mirror’s Edge için sayılı günler kalmış durumda. Oyunlar 28 Nisan itibarıyla dijital mağazalardan kaldırılacak ve Aralık ayına geldiğimizde ise çevrimiçi özellikleri artık kullanılamayacak. Yine de tek oyunculu senaryolarını oynamak bu tarihten sonra da mümkün olacak.

Güncelleme: Mirror’s Edge kaldırılan oyunlar arasında yer almayacak.

Eski Battlefield oyunları ve Mirror's Edge için yolun sonu göründü. EA yaptığı bir resmi duyuru ile Battlefield 1943, Battlefield Bad Company 1 & 2 ve Mirror's Edge önümüzdeki ayın sonunda satıştan kaldırılıyor. Mağazadan kaldırıldıktan sonra bir süre daha çevrimiçi özellikleri kullanılabilecek ancak güneş 2023 yılının sonunda bütün bu oyunların üzerinden ışığını çekmiş olacak.
Eski Battlefield oyunları satıştan kaldırılıyor, Mirror’s Edge de bunlar arasında yerini alacak.

Battlefield 1943 sadece online bir oyun olduğu için takvimler 8 Aralık 2023‘ü gösterdiğinde oyuncularla tamamen vedalaşmış olacak. Ancak diğer oyunlar belirtildiği üzere tek oyunculu senaryolarıyla hala oyuncuların oynayabileceği yapımlar olarak kalacak.

Blog gönderisinde “Bu oyunların kalbimizde özel bir yeri olsa da, şimdi odağımız mevcut ve gelecekteki Battlefield oyunlarına kaymış durumda ve sizinle birlikte yeni anılar yaratmayı dört gözle bekliyoruz” şeklinde bir açıklama yaptı.

Mirror’s Edge’in çevrimiçi özellikleri zaten Ocak ayında kapatılmıştı. Aynı zamanda EA, Şubat ayının başlarında Apex Legends Mobile ve Battlefield Mobile’ın da fişini çektiğini duyurmuştu.

Bu kapanış ve satıştan kaldırma haberleri bir yerde oyun sektöründeki bazı oyunların sürdürülebilirliği konusunda da önemli noktaların altını çiziyor. Öyle görünüyor ki geliştirici şirketler, artık sürdürülebilir oyunlar üretebilmek konusunda zorlanıyor. Bu da ilerleyen dönemde sevilen serilerin “zamana yenik düşmeyecek” oyunlar üretebilme kaygısı nedeniyle yeni bir adaptasyon sürecine girebileceğini gösteriyor.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: