Epic Games Store’da 2023 Yılında Dağıtılan Ücretsiz Oyunlar Kaç TL Eder? Hesapladık!

Paylaş

Epic Games Store, 2018 yılından bu yana ücretsiz oyunlar dağıtmaya devam ediyor. Her yıl irili ufaklı onlarca oyunu kullanıcılar, bedava şekilde kütüphanelerine ekleyebiliyorlar. Ardımızda bıraktığımız 2023 yılında da bu kaide değişmedi ve Epic Games Store’da onlarca bedava oyun, oyuncularla buluştu. Aralarında çok sevilen büyük yapımlar olduğu gibi daha küçük çaplı bağımsız oyunları da gördük. Peki, sizce yıl boyunca kaç oyun dağıtılmıştır ve toplamda kaç Türk Lirası değerindedir? Hiç yorulmayın, biz sizler için hesapladık. Gelin detayları inceleyelim!

Epic Games Store’da 2023 yılında 92 oyun bedava dağıtıldı

Epic Games Store 2023 yılında, 2022 yılında dağıttığına çok yakın sayıda oyunu bedava şekilde oyuncularla buluşturdu. Gizemli oyunları ve haftalık dağıtımları toplarsak platformda 92 oyun ücretsiz şekilde dağıtıldı. Bu sayı 2019 ve 2021 yıllarını geride bırakırken, pandeminin sahneyi domine ettiği 2020 yılının da 7 oyun gerisinde kaldı. 2022 yılında ise 96 oyun bedava şekilde dağıtılmıştı. Geçtiğimiz yıllara ait istatistikleri Epic Games Ücretsiz Oyunlar listemizden inceleyebilirsiniz.

2018 yılından bu yana ücretsiz oyunlar dağıtmakta olan Epic Games'in 2023 yılında verdiği ücretsiz oyunların toplam değerini hesapladık!
Epic Games Store'da 2023 Yılında Dağıtılan Ücretsiz Oyunlar Kaç TL Eder? Hesapladık!

Peki bu 92 oyun, bugünün fiyatlarıyla kaç Türk Lirası ediyor?

Epic Games’in 2023 yılında dağıttığı bütün ücretsiz oyunların bu yazının yazıldığı tarihteki fiyatlarıyla toplam değeri hesapladık. Buna göre Epic Games Store’da 2023 yılı boyunca toplamda 13.118,12₺ değerinde oyun dağıtılmış.

NOT: Second Extinction ve The Sims 4: Daring Lifestyle Bundle oyunları artık Epic Games Store'da bulunmadığı için toplama dahil edilmemiştir. Ayrıca toplam değer, oyunların indirimsiz 2 Ocak 2024 tarihli fiyatları üzerinden hesaplanmıştır.

Bu sayı, Epic Games Store‘da dağıtılan ücretsiz oyunların toplam değerlerine bakarak geçtiğimiz yılların hayli ötesinde diyebiliriz. Bunun sebebinin ise mağazada Türk Lirası bazında yükselen oyun fiyatları olduğunu düşünüyoruz. Şu anda 2023’e en yakın yıl, toplam satış değeri 7.214,50₺ olan 103 oyundan oluşan 2020 olarak karşımıza çıkıyor.

Mağazada artık bulunmayan iki oyun dışarıda tutulup hesaplamaya 90 oyun dahil edildi. Buna göre de Epic Games Store’da bedavaya dağıtılan oyunların ortalama ücreti 145,75₺ şeklinde hesaplanıyor.

Türk oyuncuların yeni en iyi arkadaşı Epic Games’in tempoyu 2024’te nasıl belirleyeceği ise muamma. Sizler de görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle ve diğer sevgili okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

3 YORUMLAR

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: